Tenis

V tomto Serenu dlouho nikdo nepřekoná. Kolik si v kariéře vydělala? A co Češky?

V tomto Serenu dlouho nikdo nepřekoná. Kolik si v kariéře vydělala? A co Češky?
Serena Williams | Zdroj: Profimedia

Tenistka Serena Williamsová o víkendu s největší pravděpodobností odehrála poslední zápas v profesionální kariéře. Během ní si ale vydělala historicky ze všech tenistek nejvíce. Na odměnách si přišla na 94,5 milionu dolarů (2,33 miliardy korun). Její sestra Venus, která je druhá v pořadí, nedosáhne ani na polovinu této částky. Nejlépe vydělávající Češkou je Petra Kvitová, které mezi ženami patří sedmá pozice.

Částka, kterou si Serena Williamsová během kariéry jen tenisem vydělala, sice na první pohled vyrazí dech, ale když se podíváme na úspěchy, kterých dosáhla, začíná to dávat smysl. Slavná Američanka vyhrála rekordních 23 grandslamových titulů ve dvouhře, k tomu přidala dalších 14 úspěchů z turnajů velké čtyřky v deblu po boku sestry Venus a také dvakrát uspěla v mixu. Celkem se radovala ze zisku 73 turnajových titulů ve dvouhře a 23 ve čtyřhře. 

Všechny tyto úspěchy jí navýšily bankovní konto o 2,33 miliardy korun. Dělá to z ní suverénně nejlépe vydělávající tenistku historie. Druhé místo patří její sestře Venus Williamsové, která ačkoliv je o dva roky starší, stále konec kariéry neoznámila. Ta si doposud přišla na 42,3 milionu dolarů (jedna miliarda korun). Na třetím místě je další aktivně hrající tenistka Simona Halepová, jež si vydělala 40,1 milionu dolarů (987 milionů korun). Čtvrté místo patří Marii Šarapovové a čtvrtá je Caroline Wozniacká. Obě tyto hráčky už profesionální kariéru ukončily. 

Související obsah

​A jak jsou na tom české tenistky? Historicky nejvíce vydělávající hráčkou je Petra Kvitová, které v celkovém pořadí patří sedmé místo. Dvojnásobná grandslamová vítězka si tenisem přilepšila o 850 milionů korun. V první dvacítce, konkrétně na 15. místě, ještě najdeme Karolínu Plíškovou, jež si přišla na 585 milionů korun. Je na tom ještě lépe než například legendární Martina Navrátilová, která si tenisem vydělala v přepočtu 532 milionů korun.

Třetí místo mezi českými tenistkami patří Lucii Šafářové. Trojnásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře a singlová finalistka French Open z roku 2015 si během kariéry vydělala 311 milionů korun. V celkovém pořadí jí patří 40. místo. O tři pozice za ní je její parťačka z olympijských her v Riu Barbora Strýcová, která si přišla na 296 milionů korun. 

Související obsah

​Aktuální světové jedničce Ize Swiatekové patří v celkovém pořadí 49. místo. Doposud si vydělala v přepočtu 282 milionů korun. Je jí ale pouze 21 let, a tak se dá předpokládat, že žebříčkem nejbohatších tenistek bude stoupat strmě vzhůru, pokud naváže na úspěchy, kterými se prezentovala doposud. Kompletní žebříček nejlépe vydělávajících tenistek najdete ZDE

Tenistku Serenu Williamsovou dojali diváci v Torontu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události