Motorsport

Salač nedokončil druhý závod v řadě, tentokrát měl kolizi se soupeřem

Filip Salač Zdroj: profimedia.cz

Český motocyklový závodník Filip Salač nedokončil druhý závod v řadě. Tentokrát se 20letý jezdec dostal při Velké ceně San Marina do kolize se soupeřem Sennou Agiusem a upadl. Pád měl i při minulém závodě v Rakousku. V MotoGP kraloval Ital Francesco Bagnaia.

Salač vyrazil do závodu ze 17. pozice a samotný start se mu příliš nepovedl, když si hned pohoršil o jednu příčku. Následně se ale český závodník vrátil na 17. místo, které si vyjel v kvalifikaci.

V šestém kole ale skončily naděje 20letého jezdce, Filip Salač se dostal do kolize s Australanem Sennou Agiusem. Incident vyšetřovala i komise na trati. Pro závodníka týmu Gresini Racing to navíc byl druhý pád v řadě, český pilot totiž nedokončil ani Velkou cenu Rakouska.

​​Do cíle Velké ceny San Marina nakonec dojelo pouze 17 závodníků, hned 14 včetně Salače jich spadlo. Ze životního vítězství v mistrovství světa silničních motocyklů se raduje Alonso López. Spolu s ním byli na bedně také další dva Španělé, a to Canet, který skončil na druhém místě, a třetí Augusto Fernández.

V královské kubatuře MotoGP si neudržel vedoucí příčku Jack Miller. Australan, který si vyjel pole position v kvalifikaci, totiž v jedné ze zatáček upadl. Do cíle ale i tak nakonec dojel, a to na 18. místě. V San Marinu triumfoval Ital Bagnaia, druhý skončil krajan Bastianini a třetí byl Maverick Viñales.