Motorsport

Jeden z nejhorších pádů kariéry, dostal jsem ránu od jiného jezdce, zlobí se Salač

Český závodník v Moto2 Filip Salač nedokončil po pádu Velkou cenu San Marina. 20letý jezdec je navíc pořádně potlučený. "V nějakých 220 až 230 kilometrech za hodinu jsem dostal highsider a letěl strašně na hlavu. Myslím si, že to byl jeden z nejhorších pádů kariéry," prohlásil pilot týmu Gresini Racing po závodě.

Filip Salač startoval do závodu ze 17. místa, po pěti odjetých kolech ale spadnul, když se dostal do kolize se soupeřem Sennou Agiusem. "V sedmé zatáčce, v ten moment, kdy jsem sáhl na brzdu, jsem dostal velkou ránu zezadu od jiného jezdce. V nějakých 220 až 230 jsem dostal highsider a letěl strašně na hlavu. Myslím si, že to byl jeden z nejhorších pádů kariéry," vysvětlil Salač, který si také z pádu odnesl zranění. 

"Mám lehký otřes mozku, naštípnutý palec na levé ruce. Na to, jak ten pád vypadal, jsem rád, jak to dopadlo, že jsem docela celý," dodal český jezdec, který stejně jako v Rakousku do cíle nedojel. 

Související obsah

​"Strašně mě to mrzí, protože jsme měli na víc. Bohužel chybou soupeře pro mě závod skončil. Děkuji všem za podporu a doufám, že do Aragonu se stihnu dát do kupy," uzavřel Filip Salač. Právě ve španělském Aragonu se 16. a 18. září bude konat další zastávka mistrovství světa.

V sobotní kvalifikaci skončil Filip Salač na 17. místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události