Víkendové sestřihy: Schick se poprvé trefil. Milánské derby ovládlo AC

Český útočník Patrik Schick Zdroj: Profimedia

Další fotbalový víkend přinesl na kanálech Nova Sport opět spoustu zajímavých i překvapivých momentů. V italské Serii A došlo na střetnutí milánských AC s Interem a AS Řím schytal překvapivý debakl. V Bundeslize se poprvé v sezoně trefil český reprezentační útočník Patrik Schick, ale jeho Leverkusen se trápí dál.

Leverkusen chtěl proti Freiburgu potvrdit, že krize ze začátku sezony je po jasné výhře nad Mohučí pryč. Bayer však tahal za kratší konec a nic na tom nezměnila ani první trefa Patrika Schicka v sezoně. Leverkusen doma padl 2:3:

Šlágrem 5. kola italské Serie A bylo milánské derby mezi AC a Interem. Lépe sice začal druhý jmenovaný celek, jenže úřadující šampioni soutěže poté třemi góly skóre otočili. Inter se sice ještě zmohl na snížení, ale z výhry 3:2 se raduje AC Milán:

Na atraktivní duel došlo také ve španělské LaLize, kde Sevilla ve 4. kole přivítala Barcelonu. Šance domácích ale vzaly brzy za své, už v poločase totiž Barcelona vedla o dva góly. Znovu se trefil Robert Lewandowski, který s pěti zásahy vládne soutěži. Po přestávce pak Katalánci pečetili na konečných 3:0:

Francouzské Paris Saint-Germain je opět ve formě a po remíze s Monakem minulý víkend zase naděluje. Po Toulouse to schytalo i Nantes, s nímž si Pařížané poradili 3:0. Za PSG úřadoval hlavně hvězdný Kylian Mbappé, který se trefil hned dvakrát:

Pořádný šok zažili hráči AS Řím na hřišti Udinese. Favorit utkání prohrával už po necelých pěti minutách. Snahy o vyrovnání se však rozplynuly ve druhé půli, kdy Udinese nasázelo v rozmezí 26 minut další tři góly a AS Řím tak deklasovalo 4:0: