Tenis

Williamsová hrála v lehčí době. A nectí soupeře, kritizuje Serenu rekordmanka

Williamsová hrála v lehčí době. A nectí soupeře, kritizuje Serenu rekordmanka
Tenistka Serena Williamsová při tréninku | Zdroj: profimedia.cz

Tenistka Serena Williamsová se během US Open dočkala pořádné kritiky. Třiadvacetinásobnou grandslamovou vítězku ve dvouhře si vzala na paškál její legendární předchůdkyně Margaret Courtová. Té na Američance vadí, že nectí soupeřky, jak bylo v její éře obvyklé. Navíc mírně znehodnotila i její výsledky v souvislosti se svými. Australská majitelka čtyřiadvaceti grandslamových titulů totiž řekla, že dnešní tenisová doba je jednodušší.

Ve světě tenisu patří mezi ty nejpovolanější. Osmdesátiletá Margaret Courtová ve své době vynikala, dokázala totiž vybojovat hned čtyřiadvacet grandslamových triumfů ve dvouhře. 11 titulů získala v Open éře, 13 před ní, a patří tak mezi nejproslulejší tenistky historie. 

O pouhý jeden grandslam méně opanovala v singlu Američanka Serena Williamsová, která se momentálně loučí s bohatou kariérou. A právě na ní nenechala Courtová nit suchou. V rozhovoru pro Daily Telegraph se totiž rozpovídala o tom, že Američanka nectí soupeřky ani legendy. "Já ji jako hráčku obdivuju. Ale myslím si, že ona nikdy neobdivovala mě," prohlásila. 

A zaměřila se i na Williamsové chování po porážce s Ajlou Tomljanovičovou. "Považovala jsem za špatné, že se Williamsová o své soupeřce nezmínila, když po utkání měla proslov. Nás učili ctít soupeře. Vzájemně jsme se respektovali," uvedla, co ji zamrzelo. Třiadvacetinásobná grandslamová vítězka o protivnici ale promluvila, i když krátce. Řekla totiž, že se zaměřila především na zprávu o ukončení kariéry než na samotné utkání. "Snažila jsem se, ale Ajla hrála o něco lépe," pověděla. 

Sama Courtová se pozastavila i nad tím, jakým způsobem její následovnice vyhrávala grandslamy. "Serena hrála o sedm let déle než já. Já skončila ve třiceti letech. Lidé zapomínají, že jsem měla dva roky pauzu. Poprvé jsem skončila, když mi bylo 25 let. Myslela jsem si, že se k tenisu už nikdy nevrátím. Vrátila jsem se po dvou dětech a po prvním z nich jsem vyhrála i Grand Slam. Williamsová žádný grandslam nezískala od té doby, co má dítě," nechala se slyšet. 

Navíc přiznala, že současná tenisová éra je podle ní jednodušší. "Je to úplně jiný svět. Myslím, že je to mnohem jednodušší. My neměli psychology ani trenéry. Nemohli jsme s sebou vzít rodinu nebo přátele. A lidé to nevidí," promluvila, co jí je líto.  

Související obsah

V tenisových kruzích přitom patří mezi nežádoucí. Courtová je totiž pastorkou v rodné Austrálii a kvůli náboženskému přesvědčení odmítá sňatky osob stejného pohlaví i práva komunity leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů. Jak sama přiznala, zástupci grandslamových turnajů jí ani neposílají čestné pozvánky. John McEnroe dokonce prohlásil, že by její jméno mělo zůstat v minulosti.

Takhle si Serena Williamsová užívala na sněhu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události