Fotbal

Gól dne v LM obstaral bek z Benficy. Výstavní šibenicí se hned chlubil na sítích

První hrací den fotbalové Ligy mistrů nabídl překvapivé výhry outsiderů, dominantní výhry některých favoritů, ale také několik nádherných gólů. O ten nejhezčí se postaral Alejandro Grimaldo z Benficy Lisabon, jenž několik metrů před vápnem vyslal nechytatelnou pumelici přímo do šibenice. Po zápase nelenil a výstavní ranou se pochlubil na sociálních sítích.

Benfica byla doma proti izraelskému týmu Maccabi Haifa jasným favoritem. Svého soupeře přestřílela a díky dvěma brankám si vysloužila první tři body do tabulky. Především druhý gól stál opravdu za to.

Alejandro Grimaldo si vzal míč v hloubi pole, a jelikož mu soupeři nevěnovali dostatečnou pozornost, potáhl míč směrem k bráně a několik metrů před vápnem napřáhl ke střele. Dalekonosná rána vystoupala nad bránu, aby míč v závěru zapadl naprosto přesně do šibenice. Brankář Cohen se po míči natahoval marně.

Související obsah

​V té době byli na hřišti i exslávisté Alexander Bah, který byl v základu, i Petar Musa, jenž přišel na hřiště po přestávce. I oni se tak mohli radovat z výhry 2:0. Sám Grimaldo měl velkou radost a s gólem se ihned pochlubil na sociálních sítích.

"Vstoupili jsme do Ligy mistrů skvělým vítězstvím. Jsem šťastný za tři body a za můj první gól v sezoně," napsal španělský krajní bek na twitteru. Noční příspěvek s videem gólu nasbíral do rána tisíce lajků. 26letý Grimaldo, který v Benfice působí již šest let, se tak pořádně zviditelnil před celým fotbalovým světem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události