Další sporty

Opora Prague Lions Pieter Devos podruhé nastoupí v Super Grand Prix

Opora Prague Lions Pieter Devos podruhé nastoupí v Super Grand Prix
Pieter Devos | Zdroj: CET/Josef Malinovský

Opora pražského parkurového týmu Prague Lions Pieter Devos patří v letošní sérii Global Champions k absolutní špičce. Díky vítězství na závodech v Londýně se podruhé v kariéře představí na Super Grand Prix v Praze.

Devos je ve světovém žebříčku FEI stabilně kolem třicátého místa, ale v letošním ročníku Global Champions je mezi nejlepšími a podruhé v kariéře se postaví na start i v pražské O2 areně. Tam bude patřit k oporám Prague Lions stejně jako Anna Kellnerová a Niels Bruynseels.

V českém týmu působí Devos až od letošního roku, ale okruhu GCL se účastní už od roku 2017. Nejdříve závodil za Monaco Aces a následně se přesunul do St. Tropez Pirates, kde patřil také k oporám týmu. Výrazně se podílel na několika umístěních na stupních vítězů a přispěl i k druhému místu v celkovém hodnocení za rok 2019. Tehdy Pirates vyhráli v Hamburku a na stupně vítězů vystoupali v Miami, v Paříži, v Berlíně a ve Valkenswaardu.

V letošním roce byl Devos u obou triumfů Prague Lions, kterým se zadařilo v Saint Tropez a v Cannes. Díky těmto umístěním jsou aktuálně Prague Lions mezi čtyřmi nejlepšími týmy a postup do semifinále v pražské O2 areně by jim uniknout neměl.

Související obsah

​"Je to dlouhá sezona a myslím, že jsme společně udělali kus práce. Teď uděláme vše pro to, abychom si naši pozici udrželi. Bude to ale obtížné, protože koně toho už odjezdili hodně a ještě pár závodů nás čeká," prozradil Pieter Devos.

"Máme silný tým a zároveň silné jezdecké dvojice. Pokud vše dobře naplánujeme, tak si myslím, že máme slušnou šanci," věří v úspěch před českými diváky 36letý Belgičan.

Pro něj bude týmový závod jedním z vrcholů, ale dostal se i do finále mezi jednotlivci, a to díky již zmíněnému vítězství v Londýně. V Super Grand Prix půjde o velkou prestiž, ale také o pořádný balík peněz. Celkově je v banku 1,25 milionu eur (30,7 milionu korun). Vítěz sebere 300 tisíc eur (7,3 milionu korun), druhý v pořadí 250 tisíc eur (6,1 milionu korun) a třetí 200 tisíc eur (5,7 milionu korun).

Prague Lions skončili v Londýně na sedmém místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události