MMA

Prasela čeká titulový boj v KSW. Čech prozradil, jaký byl v bráně Chelsea

Prasela čeká titulový boj v KSW. Čech prozradil, jaký byl v bráně Chelsea
Zápasník Ricardo Prasel porazil na galavečeru KSW Michala Kitu Zdroj: TV Nova

Ricardo Prasel je v současnosti špičkovým MMA bojovníkem, kterého v sobotu čeká titulový zápas v KSW. Dříve ale působil jako fotbalový brankář, a dokonce se potkal v Chelsea s Petrem Čechem. "Bylo na něm cítit, že má to odhodlání na sobě pracovat," zavzpomínal český brankář na bývalého spoluhráče.

Německo-brazilského MMA bijce Ricarda Prasela čeká v sobotu životní zápas. Na galavečeru KSW 74 se utká o titul v těžké váze s Philipem De Friesem. Profesionální kariéru v MMA začal Prasel v roce 2012, ale předtím působil jako fotbalový brankář, a dokonce se dostal do rezervního týmu Chelsea, kde se potkal i s Petrem Čechem.

"Ricardo s námi trénoval několik týdnů a bylo na něm vidět, že se snaží udělat všechno pro to, aby udělal z minima maximum. Velmi dobře zapadl i do té naší tréninkové skupiny, protože na něm bylo cítit, že má to odhodlání na sobě pracovat a trénovat co nejlíp," zavzpomínal Čech pro TN.cz na svého bývalého spoluhráče.

Ačkoliv Čechova spolupráce s Praselem nebyla moc dlouhá, zápas jeho exkolegy z brány ho zajímá. "Určitě se potom podívám na nějaké highlighty z toho jeho boje," prozradila dlouholetá opora českého reprezentačního týmu.

Že rodák z Brazílie skončí u MMA by si Čech rozhodně netipnul: "Je to pro mě překvapení, jelikož povahově to je velmi milý a příjemný člověk, takže je určitě zajímavé ho vidět v kleci při takovémto boji. Nečekal bych to, ale na druhou stranu při té jeho tréninkové morálce, a jak na tom hřišti trénoval, tak to hodně vypovídá o tom, proč se z něj stal takový špičkový bojovník."

Související obsah

​Svou minulost v Chelsea okomentoval již dříve pro MMAFighting sám bojovník s přezdívkou Alemao: "Drogba byl zatraceně neuvěřitelný. Nejezdil jsem sice na zápasy, protože jsem byl až třetí brankář – Čech a Hilário byli přede mnou. Ale hrál jsem s nimi každý den, protože po tréninku chtěli ještě zkoušet penalty a volné kopy. Já tam musel být a chytat jim. Půl hodiny každý den. Drogba a Ballack mi stříleli na bránu."

Související obsah

​Na Prasela ovšem čeká velmi tvrdý oříšek. Své první dva zápasy v KSW vyhrál před limitem, jenže nyní se utká s šampionem Philipem De Friesem. Angličan prohrál naposledy v roce 2017. V KSW vyhrál 7 ze 7 zápasů a v minulosti bojoval i v UFC či Bellatoru. De Fries bude jasným favoritem, ale Prasel byl outsiderem i v zápasech s Kitou a Omielanczukem a oba dokázal ukončit před limitem. Životní zápas na bývalého brankáře Chelsea čeká v sobotu večer.

Poslechněte si Čechovy vzpomínky na Ricarda Prasela:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události