MMA

Sledujte KSW 74. O titul v těžké váze zabojuje bývalý spoluhráč Petra Čecha

Další galavečer polské MMA organizace KSW bude hostit město Ostrów Wielkopolski. V tamní aréně se utkají Phil De Fries a Ricardo Prasel o titul v těžké váze. Dojde také k odvetě mezi Darkem Stošičem a Michalem Kitou.

Jak sledovat?

Galavečer KSW 74 můžete sledovat v sobotu večer od 19:00 na Voyo. Přímým přenosem vás provede duo komentátorů Kamil Guzek a Pepa Čepela.

Hlavní tahák

Vrcholem celého večera bude titulový souboj v těžké váze. Šampiona Phila De Friese (21-6) vyzve bývalý fotbalový brankář Ricardo Prasel (13-3). Anglický bijec má za sebou angažmá v UFC či Bellatoru, do KSW přišel v roce 2018. V polské organizaci začal hned titulovým zápasem, ve kterém porazil Michala Andryszaka. Od té doby svůj titul šestkrát obhájil. Naposledy prohrál v roce 2017. 

Titulový vyzyvatel Ricardo Prasel přišel do KSW letos. V prvním duelu sotva přežil první kolo proti Michalu Kitovi, ale v druhém kole favorizovaného soupeře po dvou minutách ukončil. V květnovém klání byl opět outsiderem proti Danielu Omielanczukovi, jenže zápas netrval ani dvě minuty a Prasel slavil výhru po páce na kotník. Dvěma nečekanými výhrami před limitem si tak vybojoval titulovou šanci.

Související obsah

​Prasel si před dvanácti lety vyzkoušel coby fotbalový brankář angažmá v Chelsea a potkal se tam i s Petrem Čechem. Ten byl překvapen, že se z jeho bývalého spoluhráče stal profesionální bijec: "Nečekal bych to, ale na druhou stranu při té jeho tréninkové morálce, a jak na tom hřišti trénoval, tak to hodně vypovídá o tom, proč se z něj stal takový špičkový bojovník."

Na co dalšího se těšit?

Hlavním předzápasem bude souboj ve střední váze, kde si to rozdají Damian Janikowski (7-4) a Tom Breese (14-3). Angličan Breese má za sebou osm zápasů v UFC (5-3), ale v KSW to pro něj bude premiéra. Janikowski je pravý opak, všech 11 kariérních zápasů odbojoval v KSW.

Diváci se určitě budou těšit také na odvetu v těžké váze mezi Darkem Stošičem a Michalem Kitou. Vítěz tohoto duelu by mohl být příštím titulovým vyzyvatelem, takže o motivaci je postaráno. Stošič naposledy prohrál v titulovém zápase s De Friesem až na konci pátého kola, ale Kita mu bude chtít vrátit loňskou porážku, kdy ho Srb ukončil na TKO už v prvním kole. 

Do akce půjde také domácí favoritka Anita Bekusová, jež oba své zápasy v KSW vyhrála a v ženském žebříčku je na prvním místě. Vyzve ji gruzínská fighterka Bagišviliová.

Jak to vidí sázkovky?

Největším favoritem celého večera je šampion De Fries, na jehož výhru se kurz pohybuje kolem hodnoty 1,15, naopak kurz jeho soupeře je přibližně 5. Stošič je proti Kitovi také velkým favoritem s kurzem 1,25, naopak na Kitu je kurz přibližně 3,6. Favoritem hlavního předzápasu je debutant Breese s kurzem 1,65, na Janikowského je kurz přibližně 2,1.

Související obsah

Výsledky vážení:

Před samotným turnajem proběhlo také tradiční vážení všech bojovníků a dva váhu nesplnili. Pawel Politilo převážil o 2,3 kg, kvůli čemuž přijde o 40 procent své výplaty. Anita Bekusová měla o 1,5 kilogramu více, takže její výplata bude zkrácená o 30 procent.

Kompletní zápasová karta KSW 74:

Phil De Fries (21-6) vs. Ricardo Prasel (13-3) – O titul v těžké váze

Damian Janikowski (7-4) vs. Tom Breese (14-3) – Střední váha

Darko Stošič (16-5) vs. Michal Kita (21-14-1) – Těžká váha

Cezary Kesik (13-2) vs. Tomasz Romanowski (16-8) – Střední váha

Werlleson Martins (16-5) vs. Pawel Politylo (7-3) – Bantamová váha

Kacper Koziorzebski (8-4) vs. Emil Meek (9-6) – Velterová váha

Anita Bekusová (6-2) vs. Sofiia Bagišviliová (6-1) – Ženská slámová váha

Wojciech Kazieczko (2-0) vs. Eduard Demenko (3-2) – Pérová váha

Arkadiusz Mruk (0-0) vs. Borys Dzikowski (1-0) – Střední váha

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události