Slavia se Sivassporem jen remizovala. V nastavení navíc nedala penaltu

Peter Olayinka v zápase proti Sivassporu | Zdroj: Profimedia

Hodně blízko třem bodům byli v prvním zápase Evropské konferenční ligy fotbalisté Slavie, kteří zavítali na hřiště Sivassporu. Rychle vedli 1:0, ale ještě do poločasu domácí srovnali. V nastaveném čase navíc pokutový kop neproměnil Lukáš Provod a duel tak skončil 1:1.

Slávisté se do vedení dostali velmi brzy. Už ve čtvrté minutě využil obrovské chyby Appindangoyého Peter Olayinka, jenž mu sebral balon a z úhlu propálil domácího gólmana pod břevno. Pražané byli i nadále lepším týmem, ale žádná z dalších možností v brance neskončila.

Sivasspor se tak ještě v prvním poločase dočkal vyrovnání. Gradel prošel levou stranou a následně poslal míč na úroveň penalty, kde byl Dia Saba a ten mezi nohama propálil Mandouse. Těsně před koncem první půle se natlačil do dobré šance Traoré, jenže zamířil nad branku.

​I po změně stran byli sešívaní lepší a měli dvě obrovské příležitosti v samotném závěru zápasu. Provod táhl přečíslení tři na dva, poslal míč doleva, který se mu vzápětí vrátil. Slávistický útočník vypálil, ale jeho pokus byl sražen do úhlu, kde měl volnou bránu Tecl, jenže trefil pouze boční síť.

V nastavení fauloval ve vápně Goutas a sudí Jovič nařídil pokutový kop. K němu se postavil Lukáš Provod, ale zklamal a udělal hrdinu ze Sasala Vurala. Zápas tak nakonec skončil 1:1.

Sivassport – Slavia Praha 1:1 (1:1)
Branky: 27. Saba – 4. Olayinka.

Sestava Slavie: Mandous – Douděra, Ousou, Kačaraba (46. Tiéhi), Masopust (77. Tecl) – Ševčík, Holeš – Usor (63. Schranz), I. Traoré (46. Provod), M. Jurásek (46. Ewerton) – Olayinka.