Manchester prohrál na úvod EL se Sociedadem. Neuspěl ani Vaclík

Naštvaný Cristiano Ronaldo | Zdroj: Profimedia

Fotbalistům Manchesteru United absolutně nevyšel vstup do Evropské ligy. Na domácím hřišti překvapivě padl s Realem Sociedad 0:1. Naopak uspěl Arsenal, který vyhrál v Curychu 2:1. Smutný bude Tomáš Vaclík, protože jeho Olympiakos prohrál na půdě Nantes 1:2.

Manchester má v Evropské lize jednoznačně vysoké cíle, které ale v první zápase nenaplnil. Domácí prohráli 0:1, když v 59. minutě proměnil pokutový kop Brais Méndez. Raduje se naopak Arsenal, který uspěl v Curychu. už v prvním poločase se přesně do šibenice trefil Marquinhos, ale na konci první půle proměnil penaltu Mirlind Kryeziu. O rozhodnutí se postaral v 62. minutě hlavičkou Eddie Nketiah.

Nedařilo se řeckému Olympiakosu, za který celý zápas odchytal Tomáš Vaclík. Na hřišti Nantes prohrál jeho tým 1:2. V souboji Omonie s Tiraspolem odehrál za domácí celý zápas Jan Lecjaks, který byl dokonce kapitánem. Jenže ani on nezabránil porážce 0:3.

​V přestřelku se zrodil souboj Lazia a Feyenoordu. Domácí nakonec vyhráli 4:2 a hostům tak nepomohl ani bývalý sparťanský obránce Dávid Hancko, jenž odehrál celý zápas.

Dva Češi mohli zasáhnout do zápasu mezi Malmö a Bragou. V domácím dresu zůstal ale pouze na lavičce Matěj Chaluš a na hostující lavičce strávil duel brankář Lukáš Horníček. Za Bodo/Glimt se do hry nedostal český mladík Lucas Kubr.

Výsledky 1. kola Evropské ligy:

AEK Larnaca – Rennes 1:2 (1:1)
Branky: 33. Oier – 29. Theate, 90+4. Assignon.

Curych – Arsenal 1:2 (1:1)
Branky: 44. Kryeziu (pen.) – 16. Marquinhos, 62. Nketiah.

Fenerbahce – Dyn. Kyjev 2:1 (1:0)
Branky: 35. G. Henrique, 90+2. Batshuayi – 63. Cygankov.

HJK – Betis 0:2 (0:1)
Branky: 45+3. José (pen.), 64. José.

Ludogorec – AS Řím 2:1 (0:0)
Branky: 72. Cauly, 88. Nonato – 86. Šomurodov.

Malmö FF – Braga 0:2 (0:1)
Branky: 30. B. Rodrigues, 70. R. Horta (pen.).

PSV – Bodo/Glimt 1:1 (0:1)
Branky: 62. Gakpo – 44. Grönbaek.

Union Berlín – Royale Union SG 0:1 (0:1)
Branka: 39. Lynen.

CZ Bělehrad – Monako 0:1 (0:0)
Branka: 74. Embolo (pen.).

Ferencváros – Trabzonspor 3:2 (3:1)
Branky: 5. Nguen, 29. A. Traoré, 44. Nguen (pen.) – 39. M. Gómez, 71. Bozok.

Freiburg – Karabach 2:1 (2:1)
Branky: 7. Grifo (pen.), 15. Doan – 39. Vešović.

Lazio – Feyenoord 4:2 (3:0)
Branky: 4. Alberto, 15. Anderson, 28. Vecino, 63. Vecino – 69. Giménez (pen.), 88. Giménez.

Manchester Utd – Real Sociedad 0:1 (0:0)
Branka: 59. Méndez (pen.).

Nantes – Olympiakos 2:1 (1:0)
Branky: 32. Mohamed, 90+3. Guessand – 50. Moutoussamy (vla.).

Omonia – Š. Tiraspol 0:3 (0:1)
Branky: 2. Akanbi (Koval), 54. Atiemwen (pen.), 76. Diop.

Sturm Graz – Midtjylland 1:0 (1:0)
Branka: 8. Emegha.

Kvůli špatným výsledkům nedávno fanoušci United protestovali v ulicích Manchesteru: