Fotbal

Tvrdík se opřel do své Slavie: Klub si tohle nemůže dovolit. Omlouvám se

Tvrdík se opřel do své Slavie: Klub si tohle nemůže dovolit. Omlouvám se
Fotbalisté Slavie v zápase se Sivassporem. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Slavie remizovali v úvodním zápase základní skupiny Evropské konferenční ligy se Sivassporem 1:1 a z výsledku byli hodně zklamaní. "Je to hrozné. Měli jsme vyhrát. Nemám slov," řekl záložník David Douděra. Velké rozčarování dal najevo i šéf sešívaného celku Jaroslav Tvrdík. Ten se nechal slyšet, že klub si nic takového nemůže dovolit. Navíc se fanouškům omluvil.

"Klub jména Slavie si tohle nemůže dovolit. Omlouvám se." Přesně takhle se vyjádřil na svém twitteru ke slávistické remíze na půdě tureckého Sivassporu předseda představenstva Jaroslav Tvrdík, který byl z výsledku hodně zklamaný. 

A nebyl jediný. Vlastní výkon se nezamlouval ani samotným slávistům. "Je to těžké. Špatně se mi to komentuje. Je to hrozné, protože jsem z výsledku zklamaný. Měli jsme vyhrát, vážně nemám slov," uvedl na oficiálních klubových stránkách středopolař David Douděra. 

"Nezvládli jsme to, dělali jsme strašné chyby. Nabídli jsme soupeři to, co jsme nabídli. Sami jsme měli několik gólovek, které jsme nevyužili. To nás potrestalo," popsal, proč jeho tým nezvítězil. Slavii nepomohlo ani to, že v závěru kopala penaltu. Brankář Vural totiž Lukáše Provoda vychytal. 

"Musíme zpytovat svědomí. Sice je to první zápas, ale hrajeme za Slavii Praha. Neohlížíme se na soupeře, prostě musíme koukat jen na sebe, na naši hru. Když jdu na hřiště, tak jsem odhodlaný tam umřít, a je jedno, jestli hrajeme přátelák, ligu s Pardubicemi, nebo fotbalovou Evropu. Hrajete fotbal proto, proč ho hrajete, umřít za ten tým, za který hrajete, který vás platí. Tohle se nám nepovedlo. Bylo to venku, ale pro mě to je jednoznačně ztráta," nebral si Douděra servítky. 

Podobně mluvil i Tomáš Holeš. "Dali jsme gól, dobře jsem začali. Pak se naše hra zhoršila. Bod je pro nás málo," řekl. Že je zisk jednoho bodu ztráta, přiznal pro slavia.cz i trenér sešívaných Jindřich Trpišovský, který vyjmenoval prvky, jež byly pro vývoj duelu klíčové. 

Související obsah

"Je to pro mě jednoznačně ztráta. Kdybychom si nenechali dát hloupý gól a neztratili tolik míčů, které soupeře dostaly do hry a on si odpočinul, kdyby byl náš výkon kvalitnější, při vší úctě k soupeři bychom tady vyhráli. To, že jsme nezvítězili, je důsledek našeho technicky a v prvním poločase i běžecky špatného výkonu. Jediné, co můžu vzít pozitivně, je, že i takový zápas se dá prohrát.  Pořád ale ve mně převažuje zklamání z výkonu, který jsme předvedli. Výkon je pro mě velké zklamání," uzavřel.

Slavia před sezonu představila nové dresy, logo i název stadionu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události