Fotbal

Bosna je kritizována. Tvrdě proti zápasu v Rusku je i kapitán Džeko

Bosna je kritizována. Tvrdě proti zápasu v Rusku je i kapitán Džeko
Bosenský útočník Edin Džeko v dresu Interu Milán | Zdroj: Profimedia.cz

Pár dní před startem fotbalového mistrovství světa se budou hrát také přípravné zápasy pro země, které se na turnaji nepředstaví. Nejvíce překvapil svaz Bosny a Hercegoviny, který se má utkat s Ruskem v Petrohradu. Tvrdě proti je ale široká veřejnost i kapitán týmu Edin Džeko.

Ruská fotbalová reprezentace byla vyřazena kvůli invazi vojsk na Ukrajině ze všech akcích, a to včetně kvalifikace na letošní světový šampionát. Naposledy hrála východní reprezentace v listopadu minulého roku, až letos před mistrovstvím světa má dojít k přátelským zápasům. 

Ruská federace si domluvila i zápas s Bosnou a Hercegovinou, která je za toto rozhodnutí velmi kritizována. Velká kritika se snesla především na facebookovém účtu, kde se fanoušci od jednání svazu výrazně distancovali a deklarovali, že tým nebudou podporovat. 

"Strašná ostuda. Sláva Ukrajině," psali fanoušci nejčastěji. Výrazně proti je také kapitán národního týmu a aktuálně útočník milánského Interu Edin Džeko, který se během kariéry objevil v dresu severočeských Teplic. 

Související obsah

"Jsem proti odehrání zápasu, mír je u mě na prvním místě. Federace zná můj názor, ale bohužel nejsem ten, kdo rozhoduje, s kým bude reprezentace hrát, ale mám svůj postoj. Ten je jasný a nezahrnuje hraní zápasu s Ruskem, zatímco nevinní lidé trpí. Jsem solidární s lidmi na Ukrajině v těchto těžkých časech," řekl Džeko pro web Klix

Zápas se má odehrát na začátku druhé poloviny listopadu, tedy jen pár dní před vypuknutím katarského šampionátu. O sehrání utkání se rozhodlo na mimořádném zasedání krizového štábu Fotbalové asociace Bosny a Hercegoviny. Pět členů bylo pro, pouze jeden proti. 

UEFA potrestala ruský fotbal v květnu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události