Fotbal

Bukurešťské derby se vymklo kontrole. Vzduchem létaly ploty i hasicí přístroje

Bukurešťské derby se vymklo kontrole. Vzduchem létaly ploty i hasicí přístroje
Pyrotechnika na fotbale, ilustrační fotka | Zdroj: Profimedia.cz

Hodně dramatické a tvrdé bylo utkání druhé rumunské ligy mezi Dinamem a Steauou Bukurešť. K vidění bylo hodně pyrotechniky, ale nechyběly ani rvačky mezi oběma tábory a policisty. Vzduchem létaly například železné ploty či hasicí přístroje.

Derby rumunské druhé nejvyšší soutěže se hrálo na patnáctitisícovém Stadionul Dinamo, kde se ukázala velmi slušná návštěva. Vidět byly především kotle obou skupin fanoušků. Ti ukázali hezkou choreografii s pyrotechnikou, ale u toho to neskončilo. 

Internetem se začala šířit videa z rvaček fanoušků uvnitř stadionu. Podle webu ProSport.ro se do sebe fanoušci pustili na začátku utkání, o poločase a i na konci celého duelu. Policie byla v útrobách stadionu zahnána do rohu, hooligans si jako zbraň vzali hasicí přístroje, sedačky či bouchající rachejtle. 

Podívejte se na nahrávky přímo ze stadionu: 

Do akce museli být povoláni i psovodi a z nahrávek je zřejmé, že policie byla vytlačena ze stadionu. Velmi rychle přišla reakce z vysokých míst rumunského fotbalu. Bývalý šéf Dumitru Dragomir vyzývá k potrestání těchto fanoušků a přeje si nasazení "anglického" modelu trestání. 

Související obsah

​Trhák kola druhé rumunské ligy nakonec ovládla hostující Steaua, která vyhrála 2:1 a v tabulce se posunula na čtvrtý flek. Naopak Dinamo je po další porážce ve spodní části tabulky. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události