Motorsport

Formule 1 zažije debut. Za operovaného Albona naskočí šampion F2

Formule 1 zažije debut. Za operovaného Albona naskočí šampion F2
Nyck de Vries v monopostu Williamsu Zdroj: Profimedia.cz

Velká cena Itálie zažije v kategorii formule 1 jeden velký debut. Nizozemský jezdec Nyck de Vries poprvé v kariéře absolvuje celý závodní víkend. V týmu Williams nahradí thajsko-britského jezdce Alexandera Albona, který musel na operaci se slepým střevem.

Alex Albon skončil ve druhém volném tréninku na desátém místě a vypadalo to, že bude Williams bojovat v italské Monze o první body. Poté ale byl Albonovi diagnostikován zánět slepého střeva, a tak thajský jezdec nebude moci nastoupit do Velké ceny Itálie. 

Do akce tak jde náhradní jezdec, jímž je Nizozemec Nyck de Vries, který je šampionem kategorií Formule 2 a Formule E. Pro sedmadvacetiletého jezdce půjde o debutový závodní víkend ve formuli 1. Novinku potvrdil direktoriát závodu i stáj Williams.

Související obsah

De Vries startoval na VC Španělska v prvním tréninku, ale celý závodní víkend dosud neodjel. Vyjádřil se také Albon, a to docela vtipně na svém twitteru. "Zánět slepého střeva, operace a žádné závody. To není to, co jsem tento víkend očekával. Negativa? Zmeškání víkendu, který by mohl být silný, a bolest. Výhody? Zhubnutí do Singapuru a parádní jizvy."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události