Schick zachránil Leverkusen od další pohromy. Skóroval i Kadeřábek

Patrik Schick se objevil i po boku Adama Hložka v utkání s Herthou, které Leverkusen už potřeboval nutně vyhrát. To se ale opět nepovedlo, alespoň bod vystřelil svému celku druhým gólem v sezoně druhý nejlepší střelec minulého ročníku Bundesligy. Body ztratil i Bayern Mnichov, který doma remizoval se Stuttgartem. Na vysoké výhře Hoffenheimu se gólem podílel i Pavel Kadeřábek.

V prvním poločase se mohli gólově prosadit oba Češi. Jako první hlavou zakončoval Schick, ale Christensen byl pozorný. O patnáct minut později zakončoval Hložek u penalty, ale mířil jen do středu branky, kde zakročil brankář berlínského celku.

Branky začaly padat až ve druhém poločase. Nejdříve se prosadil ze standardní situace Kerim Demirbay, který se krásně trefil do pravé šibenice. Hertha ale odpověděla po rychlé akci, kterou sám před Hrádeckým zakončoval Serdar. Vrátit vedení mohl Bayeru Schick, ale jeho chytré obstřelení skončilo těsně vedle branky.

A tak Leverkusen inkasoval a byl opět v problémech. Nádherně se zpoza vápna prosadil Marco Richter. Nakonec se povedlo vyrovnat právě Schickovi, který dostal přihrávku na penaltu, odkud se z voleje prosadil po zemi mezi nohy brankáře Christensena. Pak se mohl v závěru ještě jednou prosadit, ale jeho střelu ve vápně zablokoval obránce.

​Lipsko si poprvé s novým trenérem Rosem poradilo naprosto jasně ve šlágru kola s Dortmundem, kde nový kouč ještě nedávno trénoval. Již v šesté minutě se prosadil obránce Orbán, kterého v poslední minutě prvního poločasu doplnil Szoboszlai. V závěru se trefil ještě Haidara a Lipsko ukončilo sérii špatných výsledků.

Potřetí v řadě nevyhrál mnichovský Bayern, který nad Stuttgartem dvakrát vedl, ale pokaždé inkasoval. Nutno podotknout, že trenér Nagelsmann šetřil klíčové hráče. Bod vystřelil hostujícímu celku ve druhé nastavené minutě Guirassy z penaltového kopu. Trefil se i Pavel Kadeřábek, který uzavřel gólový účet zápasu na 4:1. Schalke si poradilo s Bochumí, když zvítězilo 3:1. Alex Král strávil duel pouze na lavičce.