Hokej

Potvrzeno. Zkušený útočník odmítl Pittsburgh a bude hrát ve Spartě

Potvrzeno. Zkušený útočník odmítl Pittsburgh a bude hrát ve Spartě
Dominik Simon se vzdal svého čísla | Zdroj: profimedia.cz

Hokejový útočník Dominik Simon bude hrát ve Spartě. O příchodu osmadvacetiletého hráče se několik dní spekulovalo, až teď ho klub oficiálně oznámil jako novou posilu. "Jsem rád, že jsme se dohodli a můžu ve Spartě hrát. Cítím se tu velice dobře," řekl zkušený forvard, který strávil uplynulých sedm let v zámoří. V NHL oblékal dres Pittsburghu, Calgary a Anaheimu. Do pražského celku se vrací po osmi letech.

V hokejových kuloárech se o tom dlouho mluvilo, teď je to definitivní. Sparta vítá novou posilu, jíž se stal osmadvacetiletý útočník Dominik Simon. Ten sice měl nabídku od Pittsburghu, rozhodl se ale, že nabízenou šanci nevyužije, a podepsal dvouletou smlouvu s celkem z Holešovic. 

"Pittsburgh mi nabídl kemp, ale během čekání jsem si uvědomil, že bych byl vlastně rád doma v Praze a v prostředí, které dobře znám. Jsem rád, že jsme se dohodli a můžu ve Spartě hrát. Cítím se tu velice dobře," řekl sám hráč ke svému příchodu do klubu na oficiálních webových stránkách Sparty.

Týmu může nabídnout řadu zkušeností. Posledních sedm let totiž působil v NHL, kde hájil barvy Pittsburghu, Calgary a Anaheimu. Tipsport extraligu navíc velmi dobře zná. V minulostí v ní sbíral starty za Spartu, do níž se vrací, a za Plzeň. K tomu má na kontě i řadu zápasů v dresu české hokejové reprezentace.

"Přichází nesmírně kvalitní hráč, který strávil poslední sezony v NHL. Dominik je náš odchovanec, sám jsem si s ním kdysi zahrál v jednom útoku a jsem moc rád, že se s ním budu opět denně potkávat," uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Zásadní pro Simona může být i fakt, že výborně zná prostředí a s týmem už týdny trénuje. "Výhoda je, že znám prostředí i spoustu kluků, ať už ze Sparty, nebo reprezentace. Celý měsíc jsou ke mně všichni v klubu příjemní a pomáhají mi, s čímkoliv potřebuju," chválil. 

Související obsah

Na novou sezonu už je navíc hodně natěšený a chce se Spartou uspět. "Moc se těším! Cíle mám osobní i týmové. Aktuálně přemýšlím hlavně nad tím, abych se dostal do hokejové pohody a byl co nejlépe připravený. Chci být co nejlepším hráčem pro Spartu, být platný a udělat týmový úspěch," uzavřel forvard.

Loňskou sezonu startoval Simon v dresu Pittsburghu. Dokonce se mu povedlo dát gól:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události