MMA

Diaz se s UFC rozloučil výhrou, raduje se také kritizovaný Čimajev

Diaz se s UFC rozloučil výhrou, raduje se také kritizovaný Čimajev
Nate Diaz před svým posledním zápasem v UFC Zdroj: Profimedia.cz

Hodně nabitá byla karta UFC 279, která se ale po nenavážení Chamzata Čimajeva výrazně pozměnila. V hlavním zápase si v duelu ikon MMA připsal vítězství Nate Diaz, který udolal Tonyho Fergusona ve čtvrtém kole. Raduje se ale také Chamzat Čimajev, který uspěl už v prvním kole.

Chamzat Čimajev zažil zvláštní víkend a u široké veřejnosti se spekuluje o jeho chování. Před tiskovou konferencí rvačka, pak nesplněná váha a změna soupeře. Nakonec šel do utkání s Kevinem Hollandem, kde byl obrovským favoritem, což rodák z Čečenska potvrdil. 

Bez toho, aniž by dostal jediný úder, tak svého soupeře uškrtil a vylepšil svůj rekord na 12:0. Vyhrál také Chris Barnett, který v minulosti bojoval také se Slovákem Budayem. Colliera zasypal údery a připsal si technické KO. Po zápase si vychutnal dvě piva, a to přímo po odchodu ze stadionu. 

Nejvíce ale fanoušci čekali na derniéru Natea Diaze a nejspíše také Tonyho Fergusona, který předtím prohrál čtyřikrát v řadě. Ikony UFC a celého MMA se utkaly ve velterové váze v duelu vypsaném na celkem pět kol. 

Související obsah

V postoji byl o něco lepší Diaz, ale ani Ferguson nezklamal a oba zápasníci předvedli zajímavou podívanou. Často se ale popichovali, Diaz párkrát odpočíval a stěžoval si na to, že mu soupeř utíká. Bylo ale vidět, že oba udělali maximum pro fanoušky. 

Zápas dvou ranařů se rozhodl ve čtvrtém kole, kdy se šlo poprvé na zem. Fergusonovi se ale tato taktika vůbec nepovedla, dostal totiž od Diaze gilotinu a bylo hotovo. Následně se oba zápasníci objímali a ukázali vzájemný respekt. Diaz pak potvrdil konec v UFC, ale nebrání se pozdějšímu návratu. 

Dana White ukončil předzápasovou tiskovou konferenci z důvodu rvačky v zákulisí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události