Neskutečný obrat. Krejčíková a Siniaková mají premiérový titul z US Open

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková se radují z titulu na US Open Zdroj: Profimedia.cz

Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková to dokázaly. České hráčky sice ve finále čtyřhry na US Open prohrávaly 0:1, následně ale předvedly parádní obrat a poprvé v kariéře opanovaly US Open. Nad Američankami Caty McNallyovou a Taylor Townsendovou vyhrály ve třech setech, 3:6, 7:5 a 6:1. Zkompletovaly tak sbírku grandslamových titulů. Letos neslavily jen na French Open.

Vstup do zápasu se české dvojici příliš nepovedl, za stavu 2:2 totiž nezvládla Krejčíková forhend po čáře a soupeřky si připsaly první brejk utkání. Následně ho potvrdily vlastním vyhraným podáním a vypracovaly si náskok dvou gemů. Když v další hře Siniaková zahrála balon do sítě, musely Češky kousat už druhý brejk v prvním setu.

Americký pár pak v klidu dopodával sadu k vítězství. Proměnil sice až šestý mečbol, přesto se ve Flushing Meadows mohl radovat z prvního důležitého kroku k triumfu. Ve formě nezastihl Krejčíkovou a Siniakovou ani start druhé sady. Brzy prohrávaly 0:2, pak jim ale McNallyová pomohla, když jim po dvojchybě darovala celý gem.

Češky se vzápětí mohly dotáhnout na soupeřky, trestuhodně ale promrhaly vlastní servis, a i když vedly už 40:0, zapsaly hru Američanky. Ty navíc vzápětí ovládly vlastní podání a získaly náskok tří gemů. Krejčíková se Siniakovou se však zkoncentrovaly a srovnaly stav na 4:4. Obě dvojice spolu následně držely krok, český pár si ale vedl o něco lépe a urval druhý set poměrem 7:5.

​O vítězkách tak musel rozhodnout třetí set. V něm Krejčíková se Siniakovou nakoply motory a nedaly protivnicím skoro žádnou šanci, brzy totiž odskočily do vedení 4:0. McNallyová a Townsendová sice snížily na 1:4, víc jim toho ale Češky nepovolily. Za stavu 5:1 získaly první mečbol, který proměnily. Poprvé v kariéře se tak společně staly vítězkami US Open a zkompletovaly sbírku grandslamů.

Finále ženské čtyřhry na US Open:

B. Krejčíková/K. Siniaková – C. McNallyová/T. Townsendová 2:1 (3:6, 7:5, 6:1)

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková letos poprvé vyhrály Australian Open, teď premiérově ovládly i US Open: