Další sporty

Byl to náš nejlepší výkon, nemáme se za co stydět, shodují se čeští basketbalisté

Byl to náš nejlepší výkon, nemáme se za co stydět, shodují se čeští basketbalisté
Vojtěch Hruban v zápase s Řeckem | Zdroj: Profimedia

Čeští basketbalisté sice v osmifinále mistrovství Evropy padli s Řeckem 88:94, ale za výkon proti velkému favoritovi se rozhodně nemusí stydět. Podle Tomáše Satoranského šlo dokonce o jejich nejlepší výkon na šampionátu.

"Myslím, že to byl náš nejlepší výkon. Takticky to bylo docela dobře zvládnuté utkání. Samozřejmě když máte na druhé straně Antetokounmpa, tak musíte hrát trochu na riziko," začal hodnocení Satoranský, který si v zápase připsal 17 asistencí, což je historický rekord EuroBasketu.

"Když se jim ve čtvrté čtvrtině začalo trošku dařit střelecky, tak se to pro nás změnilo. Neměli jsme tolik sil se vracet a vytvářet obrannou zeď, která se nám dařila v prvním poločase. Začala nám potom padat i střelba a bylo pro nás těžké se prosazovat proti jejich obraně," dodal lídr českého týmu.

Související obsah

​"Měsíc zpátky bychom takový průběh nebrali. Tak to ale někdy chodí. Letos jsme řešili spoustu věcí kolem, jako jsou zranění, virózy a různé další problémy. Bylo toho moc a podepsalo se to na začátku turnaje, kdy jsme nezvládli jeden z klíčových zápasů," je si vědom špatného startu Vojtěch Hruban, který Řekům nasázel 17 bodů.

"Pak už bylo těžké to zvrátit. Poslední dva zápasy už jsme ale hráli svoji hru. Hráli jsme tak, jak nás fanoušci znají. Díky tomu jsme ukázali, že pořád patříme do evropské špičky. Určitě se nemáme za co stydět," doplnil na závěr Hruban.

Tomáš Satoranský bude od příští sezony hrát za Barcelonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události