Další sporty

Mohl se stát basketbalový zázrak. Česko ale vše pokazilo

Mohl se stát basketbalový zázrak. Česko ale vše pokazilo
Vít Krejčí v zápase s Řeckem | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

V nedělním zápase EuroBasketu zabránilo Česko k zapsání celého hracího dne do historické knihy basketu. Zápas mezi Řeckem a Českou republikou skončil 94:88. Do historie se měl zapsat moment, kdy Česko ukončí boj s 86 body. V nedělních zápasech se totiž sehrála tři utkání, která skončila stejným výsledkem, a to 94:86.

Na mistrovství Evropy v Berlíně se v neděli odehrály čtyři zápasy. První, druhý a třetí utkání skončila stejnými výsledky, což se tak často nevidí. V posledním zápase mezi Řeckem a Českou republikou se v poslední čtvrtině rozhodovalo o historickém momentu.  

Kdyby česká reprezentace dala o jeden koš méně, zapsal by se tento den do historické knihy basketu. Před posledním košem Krejčího byl stav 92:85, tudíž by scházel pouze jeden bod Česka a dva Řecka do zapsání se do historie basketu, to se ale bohužel nestalo. Řekům se na správný výsledek podařilo dostat, Krejčího koš už statistickou zajímavost narušil. Řecko porazilo Česko 94:88.

"Myslím, že se nemáme absolutně za co stydět. Měli s námi velké problémy. Čelili jsme asi nejlepšímu soupeři za léto. Konečně jsme byli v normální sestavě," promluvil kapitán národního týmu Vojtěch Hruban.

Související obsah

​Závěrečnou perličkou na ME pro českou reprezentaci je skvělý výkon proti favoritům z Řecka a zároveň ukončení čtyř zápasů po sobě s 88 body. Jde o zápasy s Nizozemskem, Finskem, Izraelem a zmíněným Řeckem.

Výsledky nedělních osmifinálových zápasů:

Ukrajina–Polsko 86:94

Finsko–Chorvatsko 94:86

Srbsko–Itálie 86:94

Řecko–Česko 94:88

Lídr českého týmu Tomáš Satoranský letos odešel z NBA zpátky do Evropy:

TN.cz Lucie Svěcená
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události