MMA

Kontroverzní, říká o sporném momentu v KSW Kincl. Srovnal to i s Procházkou

Na KSW 74 došlo na souboj ve střední váze Toma Breese a Damiana Janikowského. Ve druhém kole rozhodčí Tomasz Bronder zápas ukončil, když si myslel, že domácí borec souboj odklepal. Ten to ale odmítá a po ukončení dal jasně najevo svou nevoli. Svůj názor ke spornému ukončení přidal i Patrik Kincl.

Do konce druhého kola zbývalo něco přes tři minuty. Britský zápasník Breese chtěl přejít ke škrcení a rozhodčí Bronder si v tu chvíli všiml, že Janikowski soupeře udeřil do zad. To bral jako odklepání a zápas přerušil.

Janikowski začal protestovat, ale s rozhodnutím už nic neudělal, ačkoliv přísahal, že neklepal. "Co to má znamenat? Co to je? Já jsem to neodklepal. Chtěl jsem pokračovat v zápase. Mohl jsem normálně dál bojovat. Vyhrát nebo prohrávat, ale neklepal jsem. Nic takového se nestalo," byl rozčílený 33letý zápasník.

"Ano, zápasník ukázal palcem, že je všechno v pořádku, ale potom plácl. Pro mě je plácnutí prostě plácnutí. Jednou to stačí," okomentoval situaci rozhodčí Bronder. Že jde o kontroverzní rozhodnutí, potvrzuje také český zápasník Patrik Kincl.

"Je to hrozně těžké. Na jednu stranu si myslím, že to je chyba rozhodčího. Nepřišlo mi, že už by tam bylo nasazené škrcení. Byl to spíš boj o pozici, ale ruka u krku tam trochu byla. Navíc rozhodčí kontroloval ruku toho borce, jestli nespí. Dá se možná brát trochu, že zaplácal, ale je fakt, že hledal grip, aby si spojil ruce. Ale je to rozhodně kontroverzní ukončení, o tom žádná," přidal svůj pohled na situaci Kincl pro TN.cz.

Související obsah

​"Já bych to určitě nechal pokračovat. Hned po konci mu muselo dojít, že udělal chybu. Zápasník byl úplně v pohodě," pokračoval Kincl, který se naposledy představil na KSW 63, kde podlehl v boji o titul velterové váhy Robertu Soldičovi.

Českým fanouškům mohlo poklepání Janikowského připomenout podobnou situaci z titulového zápasu Jiřího Procházky s Gloverem Teixeirou. "Když si vybavím Jirku, tak on nebyl v pozici, kdy by byl blízko ukončení. Tam mi to přišlo spíš jako hec. V souboji Breese a Janikowského bylo ukončení daleko blíž," zakončil Kincl, na kterého čeká už za pět dní souboj o titul v Oktagonu s Alexem Lohorém.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události