Hokej

Montreal představil nového kapitána. Bude nejmladším v historii organizace

Montreal představil nového kapitána. Bude nejmladším v historii organizace
Zdroj: profimedia.cz

Kanadský útočník Nick Suzuki bude v nové sezoně nosit v Montrealu Canadiens kapitánské "céčko". Ve 23 letech bude vůbec nejmladším kapitánem v historii celé organizace. Rodák z kanadského Londýna nahradí ve funkci dosavadního kapitána, jímž byl Shea Weber. Ten byl vytrejdován do Vegas Golden Knights.

Suzuki bude v pořadí 31. kapitánem Montrealu a bude nejmladším v historii. Předtím držel rekord obránce Sylvio Mantha, kterému na začátku sezony 1926/1927 bylo 24 let. Třináctka draftu z roku 2017 nahradí v roli dosavadního kapitána, kterým byl Shea Weber. Ten byl vyměněn do Vegas za útočníka Jevgenije Dadonova.

"Je srdcem našeho týmu," prozradil útočník Canadiens Brendan Gallagher. Kanadský útočník vstupuje do prvního roku osmileté smlouvy, kterou podepsal v říjnu loňského roku a vynese mu 63 milionů dolarů (1,5 miliardy korun). V minulé sezoně odehrál Suzuki 82 zápasů, ve kterých si připsal 61 bodů (21 + 40), což je jeho kariérní maximum.

Související obsah

​Montrealu se loňská sezona absolutně nepovedla. V celé NHL nebyl nikdo horší a Canadiens propadli ve většině základních statistik. Měli pátý nejhorší útok soutěže, obdrželi nejvyšší počet branek, přesilové hry měli druhé nejhorší a chlubit se nemohli ani oslabením, ve kterém byl kanadský celek pátý nejslabší.

Suzuki bude dělat kapitána i jedničce draftu Juraji Slafkovskému:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události