Hokej

Francouz v pořadu 1:1 Sport Show: Titul s Litvínovem byl jako malé Nagano

Dalším hostem pořadu 1:1 Sport Show byl hokejový brankář Pavel Francouz. Ten spolu s moderátorem Petrem Větrovským probral svou hokejovou kariéru od začátků až po zisk Stanley Cupu v letošním roce. 30letý gólman pak také promluvil o zajímavém koníčku.

Pavel Francouz dokázal v uplynulém ročníku NHL získat s týmem Colorado Avalanche slavný Stanley Cup. Pro mnohé hokejisty by tak splnění tohoto cíle mohlo znamenat nějaké uspokojení, ne tak pro 30letého rodáka z Plzně. 

"Abych se přiznal, měl jsem nějakou představu, jaké by to mohlo být, kdybych vyhrál Stanley Cup. Člověk má v hlavě to, že si může v klidu založit ruce, jen sedět a užívat si to. Ale takhle to na světe nechodí a člověk má pořád nějaké cíle a touhy. Teď se připravuji na další sezonu a už mám před sebou další výzvy," říká Francouz odhodlaně. 

Český hokejový brankář také porovnal zisk Stanley Cupu s ligovým titulem v Litvínově. "V Litvínově to bylo jako malé Nagano. Nikdo toho od nás před sezonou příliš nečekal. Nám se ale dařilo, a nakonec z toho byl takový příběh o Popelce, který došel až k tomu nejšťastnějšímu konci. A dodnes tento úspěch v celém městě rezonuje," vysvětluje 30letý gólman. 

Související obsah

​Začátky kariéry nebyly pro Pavla Francouze vůbec jednoduché. Po první sezoně v Plzni se totiž českému brankáři přestalo dařit a následoval přesun do prvoligového Ústí. To ale nemělo peníze na to, aby mohlo Francouze vykoupit, a tak se do situace vložili rodiče, kteří částku v hodnotě 1,2 milionu korun uhradili. "Rodiče se smáli, že si mě zplodili a že v mých 18 letech si mě musí ještě koupit," pronesl ve sportovní talk show Pavel Francouz, jenž následně také dodal, že mu pomohli zachránit kariéru. 

Kromě hokeje se 30letý brankář věnuje také zajímavému koníčku. Pavel Francouz je totiž vášnivým pilotem. K tomuto hobby přišel během angažmá v Litvínově. "Když jsem byl v Litvínově, udělal jsem si průkaz na jednomotorové letadlo. Ve volném dni jsem si pak v Roudnici půjčil letadlo a letěl jsem třeba za rodiči, kteří bydlí kousek u letiště v Erpužicích, na oběd," vyprávěl český gólman v pořadu 1:1 Sport Show vtipnou historku. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události