MMA

Ze Survivoru až do klece: Jeden má životní formu, druhý nic těžšího nezažil

Ze Survivoru až do klece: Jeden má životní formu, druhý nic těžšího nezažil
Nathan a Adam Zdroj: TV Nova

Rivalita z reality show Survivor se přesunula až do takové formy, že se Nathan Dzaba a Adam Raiter domluvili na zápase v organizaci OKTAGON MMA. K zápasu dojde již tento víkend. Zatímco Adam cítí životní formu, Nathan nic těžšího nezažil, ale je v takovém nastavení, že utkání prý zvládne.

Rivalita se zrodila v reality show Survivor, nyní se chystá zápas ve smíšených bojových uměních v jedné z nejlepších evropských organizací. Moderátor již zmiňované show Ondřej Novotný je promotérem zápasnické organizace OKTAGON MMA, a tak sledoval rivalitu mezi Dzabou a Raiterem zblízka. A následně boj domluvil. 

Účastnit se budou víkendového turnaje, kde je hlavním zápasem titulová bitva mezi Patrikem Kinclem a Alexem Lohorém ve střední váze. V Brně se představí také Andrej Kalašnik, Ronald Paradeiser nebo Karol Ryšavý. 

Oba zápasníky jsme vyzpovídali a dali jsme jim stejné otázky. Adam Raiter ví, že Nathan je favoritem, protože trénoval v lepších podmínkách a je mladší. Nathan mluvil také o tom, že nezažil nic těžšího, než byla příprava na samotný duel. 

Související obsah

Jak probíhala příprava a jak jste spokojeni s aktuální formou?

Adam: S formou jsem spokojený. Čtyři měsíce jsem na sobě makal jako kůň, takže mám stoprocentně životní formu. Je teda škoda, že mi do toho minulý týden skočila chřipka, takže jsem z toho lehce vypadl, ale i tak to mohlo být mnohem horší. Pořád to je v nějaké normě, hlavní je, že jsem zdravý. 
Nathan: Příprava byla opravdu náročná, nic těžšího jsem v životě nezažil. Každopádně si myslím, že jsem v takové formě, abych to zvládl.

Máte nějaký plán do utkání, co očekáváte?

Adam: Chtěl bych určovat ráz zápasu, na což jsem v životě zvyklý. Uvidíme. Rozhodovat bude to, kdo je větší chlap. Takže vůbec nevím, přece jen to je můj první zápas. 
Nathan: Mým plánem bude se z toho neposadit na zadek, chci to zvládnout hlavně psychicky, bude tam 10 000 lidí. Připravuji se hlavně mentálně, pak uvidíme, co samotný zápas nabídne.

Panuje mezi vámi nějaká nevraživost? Jak k zápasu došlo?
Adam: Za mě je to brutální výzva. Jestli do toho někdo se*e nějakou nevraživost, tak je to jeho problém. Já v sobě nic takového nemám. 
Nathan: V Survivoru jsme proti sobě bojovali, oba jsme byli v jiném týmu. Neměli jsme k sobě blízko, takže to byla taková přirozená rivalita. Prostě si jdeme ukázat, kdo je lepší.

Na základě kurzů je favoritem Nathan. Co říkáte na to, že vám lidé věří méně/více?
Adam: Za Nathanem stojí mnohem kvalitnější tým, jeho podmínky jsou lepší, stejně jako věk. Všechno hraje na jeho stranu, takže se tomu ani vlastně nedivím. O to větší výzva je vyhrát, já mám totiž rád, když jsem v nevýhodě. 
Nathan: Možná to je z toho, že nějaká moje příprava se dostala na sociální sítě. A vypadalo to, že tomu nejspíše dávám více. Může to být ale i taktika Adama, abych si myslel, že to on podcenil. Jsem připravený na 100 % a kurzy vůbec neřeším. Za mě je to 50 na 50, takto to mám od začátku v hlavě. A myslím si, že to tak bude i vypadat.

Jak vám Survivor změnil život?
Adam: Radikálně. Například tak, že mohu trénovat na zápas v MMA. Je to jiné, a to hlavně v tom, že mě hodně lidí zná a potkává na ulici. To s sebou přináší mnohem větší zodpovědnost, protože si člověk musí hlídat, co řekne. Vždy jsem chtěl být dobrým vzorem, tak na tom musím makat. 
Nathan: Ovlivnil mi život opravdu výrazně, protože mi otevřel cestu k dalším věcem. Poznal jsem několik nových lidí, takže mě reality show ovlivnila pozitivním způsobem. 

Nathan s Adamem o zápasu i možných účastech v dalších reality show promluvili v reportáži v pořadu Život ve hvězdách 15. 9. 2022:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události