Tenis

Martincová dostala od náhradnice kanára, pak zápas otočila

Martincová dostala od náhradnice kanára, pak zápas otočila
Česká tenistka Tereza Martincová Zdroj: profimedia.cz

Česká tenistka Tereza Martincová se představila v prvním kole proti Harriet Dartové, která nezvládla kvalifikaci, ale vzhledem k odhlášení Voegeleové šla přesto do akce. Začala opravdu znamenitě, za 38 minut dala Češce kanára, ale na svůj výkon nenavázala. Martincová nakonec zápas ovládla ve třech setech.

Dartová nezvládla kvalifikaci na WTA ve slovinské Portoroži, ale přesto si po odstoupení Švýcarky Voegeleové na okruhu zahrála. A začala opravdu znamenitě. Českou tenistku Terezu Martincovou naprosto smázla a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. První sadu vyhrála 6:0.

Češka se ale nevzdávala, a to i přesto, že se jí nepovedl ani vstup do druhé sady. Ztratila podání a brzy prohrávala 1:3. Poté ale rodačka z Prahy předvedla tři brejky. A po výhře 6:4 v prostřední sadě vybojovala rozhodující set. V tom nic nepřipustila a na kurtu naprosto dominovala.

Související obsah

66. hráčka světa předvedla čistou hru a přišla o jediný gem, a to už při prvním servisu britské hráčky. Od této doby vyhrála pět gemů v řadě, utkání rozhodla během své výhody v sedmém gemu. U sítě zahrála povedený bekhend a bylo hotovo. 

Ve druhém kole se česká hráčka utká s wimbledonskou vítězkou Rybakinovou, která hrála s Němkou Siegemundovou. Ta vedla ve třetí sadě již 5:2, ale nakonec prohrála v tiebreaku. Na turnaji ve Slovinsku se představí ve středu také Kateřina Siniaková, kterou čeká Italka Trevisanová. 

1. kolo WTA Portorož: 

Harriet Dartová – Tereza Martincová 6:0, 4:6, 1:6
Čas utkání: 2:06

Letos získala na okruhu WTA titul Petra Kvitová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události