Motorsport

Salač a König na ploché dráze. Nejsem žádná slečinka, smál se jezdec superbiků

Talentovaní motocykloví jezdci Filip Salač a Oliver König patří v současné době k tomu nejlepšímu, co může český motorsport nabídnout. Jeden z nich jezdí v Moto2, druhý sbírá zkušenosti v MS superbiků. Velcí kamarádi se navzájem podporují a mají občas i společné tréninky. Tentokrát se sešli na pražské ploché dráze na Markétě, aby si zatrénovali na flattrackových motorkách. A pod vedením účastníka Rallye Dakar Ervína Krajčoviče si u toho užili spoustu zábavy.

V pauze mezi závody si Oliver König a Filip Salač odskočili na plochou dráhu na Markétě, kde si zatrénovali na flattrackových motorkách. Ty jsou sice oproti jejich silničním strojům hodně rozdílné, přesto si na nich závodníci mohou vyzkoušet spoustu věcí, které se jim hodí. 

"Učíme se citu se zadním kolem a projíždění smykem, což se mně i Filipovi na velkých motorkách hodí," uvedl König, proč s takovými stroji vyrážejí na trať. Podobně mluvil i Salač.

"Pomáhá nám to udržet fyzickou kondici, ale zároveň i cítit motorku, protože to tady hodně klouže. A my musíme rychle reagovat pravou rukou na plyn, abychom nespadli," podělil se o své pocity z tréninků flat tracku. 

Pro oba závodníky je navíc jízda ve specifickém prostředí hodně zábavná. "Baví mě to moc. S klukama jsme dobrá parta, takže si to užívám," řekl jezdec Moto2. "Odjakživa mám rád, když se klouže zadní kolo, takže flat track je na to ideální," doplnil. 

"Od minulého roku jsme si to s Filipem dost oblíbili. Jsem rád, že si tu můžeme zazávodit," uvedl König, jenž letos absolvuje první sezonu v seriálu MS superbiků. 

Protože jsou velcí kamarádi, při trénování si nedají nic zadarmo. "Hecujeme se hodně," shodli se oba. "Pořád mezi sebou soutěžíme a chceme být lepší než ten druhý," přiznal Salač. Podle Ervína Krajčoviče, který je při flat tracku trénuje, je o něco lepší König.

Související obsah

​"Víc jsem toho najel s Oliverem, a když jsme jeli závody společně, tak myslím, že Filipa porazil. Takže asi Oliver," zamyslel se účastník Rallye Dakar nad tím, kdo specifickou motorku krotí lépe. 

Dvěma mladým jezdcům tolik nevadí ani to, že na ploché dráze se musí vypořádat s létajícími kamínky nebo blátem. "Nejsem žádná slečinka. Pak se opláchnu a jsem jako nový," smál se König. "To bláto moc rád nemám. Mám rád čisté motorky, ale tohle k tomu bohužel patří," uzavřel jeho kamarád a parťák. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události