To byla smůla! Schick a Hložek trefili v LM tyč v rozmezí několika sekund

Fotbalisté Leverkusenu se v úterý dočkali teprve druhé výhry v sezoně, když zdolali na svém stadionu Atlético Madrid 2:0. Pomohli k tomu i čeští reprezentanti Patrik Schick a Adam Hložek, kteří nastoupili v základní sestavě. Gólově se ale neprosadili, přestože k tomu měli velmi blízko. Oba totiž trefili brankovou konstrukci. A tyto smolné momenty přitom dělilo jen několik vteřin.

Českému duu se zatím v letošní sezoně nedaří podle představ. Patrik Schick, který byl v loňské sezoně druhým nejlepším střelcem Bundesligy, si v soutěžních zápasech letošního ročníku připsal pouze tři branky. Do šancí se sice dostává, ale nedaří se mu je proměňovat. Ještě hůře na tom je Adam Hložek, pro kterého to ale je premiérová sezona mezi světovou elitou. Sice skóroval hned v prvním zápase na hřišti třetiligového Elversbergu, od té doby na přesný zásah ale čeká.

Oba dva to ale mohli v úterý večer změnit. Běžela 49. minuta, když Patrik Schick postupoval sám na gólmana Grbiče. Tvrdou ranou ale trefil jen břevno branky Atlética. K následné dorážce hlavou se dostal Adam Hložek, který ale ve výhodné pozici z malého vápna zamířil pouze do tyče. "Jsem rád, že nás ani takto nešťastně neproměněné šance nepoložily," hodnotil po utkání trenér domácích Gerardo Seoane.

Do další velké příležitosti se Schick dostal v 70. minutě. Proháčkoval se mezi obránci a už mohl skórovat do odkryté branky. Jenže na poslední chvíli zasáhl obránce Felipe, který českého reprezentanta skluzem zastavil. Tou dobou už na hřišti chyběl Adam Hložek, kterého vystřídal Jeremie Frimpong.

Právě nizozemský křídelní hráč byl hlavní postavou, která se zasloužila o výhru Bayeru. Po rychlých akcích po pravé straně asistoval na góly v 84. a 87. minutě. "Do zápasu vstoupil parádně a ukázal skvělé rychlostní předpoklady," měl ze svého svěřence radost Seoane. Díky těmto brankám se Leverkusen nakonec radoval z výhry 2:0, která jej po dvou odehraných zápasech posunula na druhé místo skupiny B. První jsou překvapivě belgické Bruggy, které vyhrály jednoznačně v Portu 4:0.