Tenis

Siniaková navazuje na úspěch z US Open. Dařilo se i Fruhvirtové

Siniaková navazuje na úspěch z US Open. Dařilo se i Fruhvirtové
Zdroj: profimedia.cz

Kateřina Siniaková pokračuje po US Open, kde dovršila kariérní grandslam v deblu, ve vítězné jízdě. Na turnaji v Portoroži postoupila v singlu do druhého kola, když přehrála Italku Martinu Trevisanovou jednoznačně 6:1 a 6:4. Semifinalistka letošního French Open, které aktuálně patří 27. místo ve světovém žebříčku, si v utkání udržela pouze jedno podání z devíti. Druhé kolo na stejném turnaji hrála Tereza Martincová. Proti Kazachstánce Rybakinové ale nevyužila úvodní vedení 4:0 a padla ve dvou setech. V Čenaji postoupila do třetího kola Linda Fruhvirtová.

Kateřině Siniakové se vstup do zápasu povedl na výbornou. Vyhrála první tři gemy, v nichž byly zahrnuté i dva brejky. Následně sice o podání přišla, ale více už semifinalistce letošního French Open nedovolila. Italská soupeřka si tak v prvním setu neudržela ani jednou svůj servis a úvodní sadu prohrála 1:6.

Ve druhém setu se italská tenistka sice dostala do vedení 2:0, ale její nezdary na podání pokračovaly. Za stavu 3:3 si rodačka z Hradce Králové udržela svůj servis a následně soupeřku brejkla na 5:3, byla tak jediný gem od postupu do druhého kola. Trevisanové se sice podařilo ještě snížit, ale následně opět přišla o své podání čistou hrou. Siniaková tak zvítězila 6:1 a 6:4. Zasloužila se o to především skvělou hrou na returnu, kdy soupeřku připravila o podání osmkrát z devíti případů. ​Ve druhém kole se Siniaková utká s Jodie Annou Burrageovou, které patří 151. místo ve světovém žebříčku. 

Související obsah

​Tereza Martincová na slovinském turnaji odehrála zápas už druhého kola, ovšem na úterní výhru nenavázala. V utkání proti vítězce letošního Wimbledonu Jeleně Rybakinové dokázala vyhrát úvodní čtyři gemy, jenže poté se její soupeřka rozehrála a Češku téměř k ničemu nepustila.

Rybakinová vyhrála následujících šest her, takže úvodní sadu ovládla 6:4. Druhý set začaly obě hráčky udrženým servisem, jenže to bylo ze strany 27leté Češky vše. Zbylých pět gemů získala Kazachstánka, takže zápas vyhrála ve dvou setech po hodině a 13 minutách hry.

To Linda Fruhvirtová zvolila exotičtější destinaci, hraje v indickém městě Čenaj. Ve druhém kole vyzvala nasazenou pětku Petersonovou ze Švédska. A o 35 pozic výše postavenou soupeřku bez větších problémů porazila. V prvním setu Švédka sice vedla 3:0, ale 17letá Češka otočila na 6:4. Ve druhém setu si Fruhvirtová vedla ještě lépe. Své podání ani jednou neztratila a soupeřce ho dvakrát vzala. Kdo bude její soupeřkou pro třetí kolo, zjistí mladičká Češka až ve čtvrtek ráno, favoritkou duelu s Kanaďankou Zhaovou bude nasazená dvojka Ruska Gračevová.

Středeční výsledky českých tenistek

Portorož:

K. Siniaková – M. Trevisanová 6:1, 6:4
Čas utkání: 1:35

T. Martincová – J. Rybakinová 4:6, 1:6
Čas utkání: 1:13

Čenaj:

L. Fruhvirtová – R. Petersonová – 6:4, 6:2
Čas utkání: 1:26

Tenistka Kateřina Siniaková promluvila o svém soukromí v pořadu Život ve hvězdách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události