Hokej

Hokejový svaz oznámil personální změny. Hnilička má novou funkci

Bývalý předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička
Bývalý předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička Zdroj: Profimedia.cz

Někdejší hokejový brankář Milan Hnilička si po konci ve vedení Národní sportovní agentury našel nový post. Český svaz ledního hokeje jej oznámil jako nového sportovního manažera reprezentace. Na svazu končí také Dominik Hašek, jehož pozici bude nově vykonávat Bedřich Ščerban.

Nedávno vyhrál volby na prezidenta hokejového svazu Alois Hadamczik, který nyní oznámil personální změny. Zástupcem generálního sekretáře se stal Jan Černý a novým sportovním manažerem reprezentace byl jmenován někdejší brankář Milan Hnilička, který tak nahradí Petra Nedvěda. Svaz to oznámil na oficiálním webu.

Hnilička byl v minulosti předsedou Národní sportovní agentury (NSA) či místopředsedou Českého olympijského výboru (ČOV). Nyní se vrací do sportu, kde sám působil. Rodák z Litoměřic je olympijským vítězem a trojnásobným mistrem světa. V hokejové kariéře si zahrál v USA, Kanadě, Česku či Rusku. 

Související obsah

Výkonný výbor také rozhodl o tom, že po Dominiku Haškovi, kterému skončilo funkční období, povede návrhovou komisi síně slávy Bedřich Ščerban. Nejvíce diskutovaným problémem zasedání byl dramatický nárůst cen energií, který může být pro mnohé kluby likvidační. Problému se bude výkonný výbor znovu věnovat na svém příštím zasedání.

Nový předseda NSA Neusser chce zlepšit motivaci ke sportu. Zvýšit se mají i dotace:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události