Další sporty

Za slovo n*gr trest. Majitel Suns dostal roční distanc, zaplatí i tučnou pokutu

Za slovo n*gr trest. Majitel Suns dostal roční distanc, zaplatí i tučnou pokutu
Majitel basketbalového klubu Phoenix Suns Robert Sarver Zdroj: Profimedia.cz

Tvrdě byl potrestán majitel basketbalového klubu Phoenix Suns Robert Sarver. Ten měl několikrát použít slovo n*gr, pronesl také nevhodné poznámky týkající se sexu a fyzického vzhledu žen, nevhodně se choval k mužům a dopouštěl se také hrubého zacházení.

Majitel basketbalových týmů z Phoenixu a fotbalového klubu z Mallorcy byl potrestán ročním distancem a pokutou 10 milionů dolarů (245 milionů korun). Několikrát měl dokonce použít slovo n*gr, měl navíc vytvářet toxické a nepřátelské pracovní prostředí.

Sarver má nařízeno dokonce po vyšetřování NBA podstoupit školicí program zaměřený na respekt a vhodné chování na pracovišti. Podle novináře Shamse Charanii věnuje NBA celou částku zaplacenou za pokutu organizacím, které se zabývají rasovými a genderovými problémy na pracovišti i mimo něj.

Související obsah

Vyšetřování zahrnovalo rozhovory s 320 osobami a k dispozici mělo být více než 80 000 dokumentů. Mezi závěry vyšetřování patří, že Sarver používal rasově necitlivé výrazy, projevoval nerovné zacházení se zaměstnankyněmi, pronášel v práci poznámky týkající se pohlaví a komentoval fyzický vzhled zaměstnankyň. 

"Výroky a chování popsané v závěrech nezávislého vyšetřování jsou znepokojivé a zklamáním," řekl v prohlášení ligy komisař Adam Silver. "Robert Sarver přebírá odpovědnost za své činy. Uznává, že jeho chování v některých okamžicích během 18 let jeho vlastnictví neodráží jeho hodnoty ani hodnoty Suns," řekl klub.

Phoenix vloni postoupil do finále NBA. Tam ale nakonec nestačil na Milwaukee:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události