Tenis

Roger Federer se loučí. Tenisová legenda oznámila konec kariéry

Roger Federer se loučí. Tenisová legenda oznámila konec kariéry
Zdroj: Profimedia

Tohle si žádný tenisový fanoušek nepřál, ale bylo to už neodvratitelné. Legendární Roger Federer oficiálně oznámil, že po Laver Cupu, který se koná příští týden (23.–25. září), ukončí profesionální kariéru. Vítěz 20 grandslamových titulů už tak žádný určitě nepřidá.

Jen málo světových sportovců má celosvětově takové jméno jako Roger Federer. Je to pojem. Znají ho i ti, které profesionální sport vůbec nezajímá. Legendární Roger Federer, který ve své kariéře vyhrál celkem 103 turnajů, už ale brzy dá bílému sportu definitivní sbohem. Oznámil to ve čtvrtek odpoledne na sociálních sítích. 

"Největšími dary, které mi tenis během kariéry dal, byli bezpochyby lidé, které jsem na své cestě potkal. Mí přátelé, spoluhráči a většina fanoušků, kteří dali tomuto sportu život. Dnes bych chtěl s vámi sdílet nějaké novinky," začíná Federer své prohlášení. 

Vítězi 20 grandslamových titulů je už 41 let a za poslední dobu toho moc neodehrál. K poslednímu zápasu nastoupil loni v červenci ve Wimbledonu, kdy ve čtvrtfinále podlehl Poláku Hurkaczovi. "Jak mnozí z vás ví, v posledních třech letech jsem čelil mnoha výzvám v podobě zranění a operací. Tvrdě jsem pracoval na tom, abych se vrátil v konkurenceschopné formě. Ale jsem si dobře vědom, že mé tělo má své limity. A jeho zpráva směrem ke mně byla jasná. Je mi 41 let. Odehrál jsem více než 1 500 zápasů během 24 let. Tenis mě odměnil štědřeji, než jsem si mohl vysnít. Nyní je na mně, abych poznal, kdy je čas odejít," uvedl Federer ke konci své kariéry. 

Související obsah

​Ten naplánoval na příští týden v Londýně. "Laver Cup hraný příští týden bude poslední událostí organizovanou ATP, které se jako hráč zúčastním. Tenis budu v budoucnu hrát i dál, ale ne na grandslamech nebo profesionálních tour," uklidnil švýcarský tenista fanoušky, že jej s raketou ještě někdy uvidí třeba při nějakých exhibicích. 

Při svém loučení nezapomněl ani na své nejbližší. "Speciálně bych chtěl poděkovat své milované manželce Mirce, která se mnou byla každou minutu. Podporovala mě před důležitými finále, sledovala nespočet zápasů i během osmi měsíců těhotenství a musela snášet více než 20 let společně s týmem i moji ztřeštěnost. Také bych chtěl poděkovat svým úžasným dětem, které mě podporovaly. Vždy byly dychtivé poznávat nová místa a vytvářet si vzpomínky na dlouhé cestě," stojí v dojemné zprávě. Dále poděkoval také rodičům, sestře a všem trenérům, kteří jej během kariéry vedli. Rovněž nezapomněl na sponzory, protihráče a samozřejmě fanoušky, kteří jej podporovali. 

Rozhovor s Janem Kodešem při křestu knihy o Rogeru Federerovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události