Fotbal

Náročný zápas. Byli jsme nebezpeční spíše sami sobě, ulevil si Trpišovský

Fotbalová Slavia si ve čtvrtek připsala první výhru v letošní sezoně Evropské konferenční ligy, když na svém hřišti porazila kosovský celek Ballkani 3:2. Trenér Jindřich Trpišovský ale po divokém zápase příliš spokojený nebyl. Chyběla mu větší kontrola míče v podání jeho svěřenců a vadilo mu, že se soupeř příliš snadno dostával do nebezpečných protiútoků. Nadšený byl ale z fanoušků, kterých bylo v Edenu přes 18 tisíc.

Slavia platila v zápase proti Ballkani za jasného favorita. Přesto dvakrát prohrávala. "Do zápasu jsme dobře vstoupili, z úvodní pasáže jsme ale nevytěžili gól. Trefili jsme břevno a měli nějaké závary a slibné momenty hlavně ze stran. Místo ohrožení brány jsme ale pouze startovali soupeře do brejku, po jednom autovém vhazování nás soupeř potrestal a šel do vedení," mrzelo Trpišovského. 

Tato akce nastartovala velmi divoký první poločas, ve kterém padly ještě další čtyři góly. "Po situaci ze strany, kterou jsme vyřešili mnohem lépe než předcházející, se nám podařilo srovnat. Soupeře jsme však pustili do další situace, ze které opět dal gól. My zareagovali tím, že jsme v rychlém sledu dali dva góly," popisoval kouč Slavie. 

Související obsah

V dalším průběhu už ale příliš důvodů k radosti neměl. "Zbytek zápasu byl náš výkon neplodný, vyvarovali jsme se chyb na úkor ofenzivního potenciálu směrem dopředu," hodnotil trenér, který si po závěrečném hvizdu mohl nakonec oddechnout, když na velkoplošné obrazovce bylo k vidění skóre 3:2 pro jeho mužstvo. "Byl to pro nás psychicky náročný zápas, jsme rádi, že jsme to zvládli za tři body," dodal.

Trpišovský na tiskové konferenci vyzdvihl také fanoušky. "Chtěl bych poděkovat lidem, že přišli v takovém počtu ve všední den na soupeře, který nemá takové jméno. Přišlo přes 18 tisíc diváků byla skvělá kulisa a atmosféra, hlavně díky nim jsme to dotáhli do vítězného konce," ocenil 46letý trenér. 

Pochvalná slova našel také pro soupeře. "Soupeř nemá takové jméno, ale hlavně dopředu má velkou kvalitu. Hráči Ballkani jsou skvěle technicky vybavení, mají dobré zakončení, což ukázali. Jsou nebezpeční, potrestali naše chyby, velká poklona před jejich týmem. Pro nás všechny byli velkou neznámou, už ale v zápasech, které jsem viděl předtím, i ze zápasu s Kluží bylo vidět, že mají velkou kvalitu a dobrou mentalitu," chválil Trpišovský. Výkon svého týmu tím ale omlouvat nechtěl. 

Související obsah

"Tím se ale nechci schovávat za to, že jsme dělali velké chyby. Někteří hráči soupeře jsou však velice zajímaví, i z toho rezultovalo, že se nám dařilo je presovat daleko lépe, než jsme čekali. Například náš třetí gól padl právě po presinku, kdy jsme sebrali nákop gólmana. Na druhou stranu jsme nedokázali kontrolovat mezihru tak, aby to pro nás bylo bezpečnější a nebezpečnější pro soupeře. V některých momentech jsme byli nebezpeční spíše sami sobě," řekl Trpišovský. 

Fotbalová Slavia představila ke 130. výročí klubu nové logo, dresy i název stadionu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události