Fotbal

Bývalý hráč Liverpoolu pohoršil fanoušky číslem dresu. Důvod výběru je vtipný

Bývalý hráč Liverpoolu pohoršil fanoušky číslem dresu. Důvod výběru je vtipný
Andy Carroll Zdroj: Profimedia

Novou posilou druholigového fotbalového Readingu se stal Andy Carroll, který v minulosti oblékal dres Liverpoolu nebo West Hamu. Fanoušky ale šokovalo, že si na dres vybral číslo 2. Něco takového by prý mělo být pro útočníka nelegální. Polehčující okolností není podle nich ani fakt, že o tom rozhodly děti anglického fotbalisty, což klub prozradil v úsměvném videu na sociálních sítích.

Nejlepší období kariéry už má Andy Carroll za sebou. V roce 2011 přestoupil z Newcastlu do Liverpoolu za v přepočtu miliardu korun, což v té době byl jeden z nejdražších transferů na fotbalovém trhu. Angažmá u řeky Mersey mu ale vůbec nevyšlo podle představ. V 58 zápasech vstřelil pouze 11 gólů a na dalších šest přihrál. Poté oblékal dres West Hamu, Newcastlu a West Bromu. Tam ale letos skončil a jako volný hráč přestoupil do Readingu, který hraje Championship, přičemž podepsal pouze čtyřměsíční smlouvu (do 15. ledna příštího roku). 

Související obsah

​Fanoušky Readingu ale pořádně vytočilo číslo dresu, které si Carroll vybral, tedy spíše jeho děti. Reading tuto informaci zveřejnil opravdu originálním způsobem, kdy nasimuloval SMS konverzaci se svojí novou posilou:

"Andy, potřebujeme pro tebe číslo dresu. Omlouváme se, ale číslo 9 už má Lucas. Volná jsou čísla 2, 20, 26, 27. Po kterém sáhneš? Dej mi rychle vědět, jinak tě Amadou předběhne!"

"Mohu ti dát vědět za hodinu? Děti jsou teď ve škole, nechám je to vybrat. Budou z toho mít radost."

"Jasně, žádný problém."

"CARROLL 2."

"2? Jsi si jistý?"

"Tohle číslo vybraly. Moje dcera má dnes druhé narozeniny, tak zvolily tohle. Jsou to ony, kdo rozhoduje!"

"Tak máš 2."

Fanoušci s tím ale příliš pochopení neměli, protože toto číslo je spíše obvyklé pro defenzivní hráče. "Toto by mělo být nelegální. Šílené," napsal jeden z příznivců. "Takové číslo nelze připustit. Je to narušení posvátnosti moderní hry před našima očima. Co přijde dál?" reagoval pohoršeně další fanoušek. "Jsem rád, že přišel vyřešit problém se středním obráncem," vtipkoval další z nich. Jeden z komentujících alespoň ocenil originalitu příspěvku: "To je jedno z nejzábavnějších odhalení čísla dresu, které jsem kdy viděl. Je to strašné, ale vtipné."

Manchester City v Lize mistrů porazil Borussii Dortmund 2:1. Parádním gólem se blýskl Erling Haaland:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události