Fotbal

Konec San Sira se blíží. Nový stadion AC a Interu bude stát obří částku

Konec San Sira se blíží. Nový stadion AC a Interu bude stát obří částku
San Siro Zdroj: Profimedia

Nový a ohromující stadion milánských týmů AC a Inter bude stát více než jednu miliardu liber (28 miliard korun). Celý projekt bude trvat osm let a nahradí legendární San Siro, které kompletně půjde k zemi, a to včetně slavné Tower 11.

Práce na novém stadionu by měly začít v lednu 2024 a hrát by se na něm mohlo v roce 2030, nicméně kompletně by měl být hotový až o dva roky později. "Katedrála", jak se novému stadionu nejspíš bude říkat, vyroste poblíž ikonického San Sira, které půjde kompletně k zemi. A to včetně slavné Tower 11.

V původních plánech se mluvilo o tom, že by jedna z 11 slavných věží stadionu mohla zůstat jako pocta bývalému stánku, ale nyní je téměř jasné, že zbourány budou všechny. Mimo nový svatostánek bude v blízkosti vybudováno i kongresové a obchodní centrum o rozloze 63 tisíc metrů čtverečních.

Související obsah

​Slavný stadion Giuseppe Meazza ale bude sloužit minimálně do roku 2026, kdy bude hostit zahajovací ceremoniál zimních olympijských her, které se uskuteční v Miláně a Cortině d'Ampezzo.

Na stávajícím San Siru porazilo milánské AC v rámci Ligy mistrů Dinamo Záhřeb:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události