Citizens porazili Wolves a jsou v čele Premier League, Haaland opět pálil

Erling Haaland vsítil další branku za Citizens | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Manchesteru City v rámci 8. kola Premier League porazili Wolverhampton a posunuli se na první místo tabulky. Skóre otevřel už v první minutě Grealish, poté přidal další branku Haaland a skóre definitivně zpečetil Phil Foden. Citizens tak vyhráli 3:0. S chutí si zastřílel Tottenham, který zničil Leicester 6:2. Hattrick nastřílel Son.

Domácí Wolves se nestačili na hrací ploše ještě ani rozkoukat, ale soupeř už slavil první branku. V první minutě předvedl Foden krásnou patičku a nahrál De Bruynemu, který nacentroval z pravé strany do pokutového území. Tam se do balonu opřel Jack Grealish a otevřel skóre.

O tři minuty později Citizens málem inkasovali. Ederson však prudkou střelu na přední tyč dokázal vyrazit. V 16. minutě Manchester udeřil podruhé. A byl to klenot Erling Haaland, kdo se po 11. v sezoně zapsal do střelecké listiny v rámci Premier League. Dánský útočník si s míčem naběhl do vápna a přízemní ranou k tyči navýšil náskok.

Přibližně po půlhodině hry vyfasoval červenou kartu za faul na Grealishe Collins a musel se pakovat do sprch. Wolverhampton tak musel hrát v deseti. Svěřenci trenéra Guardioly potřetí udeřili v 69. minutě. Patičkou po zemi k zadní tyči se prosadil Phil Foden.

​Víc už se toho nestalo, a Manchester City tak oslavil vítězství i posun tabulkou. Vyšplhal se totiž na první příčku, kde má momentálně dvoubodový náskok na druhý Arsenal. Gunners však mají ještě zápas k dobru.

Parádně si zastřílel Tottenham, který na domácím hřišti zničil Leicester 6:2. A to i přesto, že po poločase byl výsledek nerozhodný 2:2. Ve druhé půli řádil Son Hung-min, který během čtrnácti minut nastřílel hattrick. Díky výhře je aktuálně Tottenham na děleném prvním místě se Citizens.

Výsledky sobotních zápasů 8. kola Premier League:

Wolverhampton Wanderers – Manchester City 0:3 (0:2)
Branky: 1. Grealish, 16. Haaland, 69. Foden

Newcastle United – AFC Bournemouth 1:1 (0:0)
Branky: 67. Isak (pen.) – 62. Billing.

Tottenham Hotspur – Leicester City 6:2 (2:2)
Branky: 8. Kane, 21. Dier, 47. Bentancur, 73. Son Hung-min, 84. Son Hung-min, 87. Son Hung-min – 6. Tielemans (pen.), 41. Maddison.