Bayern poprvé v sezoně padl. Leverkusen pálil šance a pouze remizoval

V sobotu pokračovalo pěti zápasy sedmé kolo Bundesligy. Bayern Mnichov poprvé v sezoně prohrál, když nestačil na Augsburg. Leverkusen se Schickem a Hložkem remizoval doma s Werderem Brémy a vestfálské derby zvládl Dortmund, který vyhrál 1:0.

Mistrovský Bayern zajížděl na hřiště Augsburgu a v 17. minutě se mohl dostat do vedení. Z úhlu se ale neprosadil Sané. Následně byl v dobré šanci Müller, jenže jeho pokus skončil mimo. Ve druhém poločase tak překvapivě skórovali domácí. Iago stehnem usměrnil centr na Mërgima Berishu a ten zamířil přesně k tyči. V páté nastavené minutě po rohovém kopu hlavičkoval gólman Neuer, ale Gikiewicz svůj tým zachránil. Bayern tak poprvé v sezoně prohrál a na vítězství čeká už čtyři zápasy.

Za Leverkusen nastoupil v základní sestavě z české dvojice pouze Patrik Schick. A právě on se v osmé minutě dostal ke střele, Jiří Pavlenka si však s jeho pokusem poradil. Ve 35. minutě pak hlavičkoval domácí Andrich do břevna. V závěru prvního poločasu bylo několik šancí na obou stranách, ale skóre se neměnilo.

​Po změně stran se však Leverkusen konečně dočkal vedení. Kerem Demirbay si ve vápně přehodil míč na levou a trefil se na zadní tyč. V 69. minutě se dostal na hřiště i Adam Hložek, který o dvě minuty později pořádně vystrašil Pavlenku. Brémy se ale osm minut před koncem dočkaly vyrovnání, když se z dorážky prosadil Miloš Veljkovič. Zápas tak skončil 1:1.

Hrálo se také vestfálské derby mezi Dortmundem a Schalke. Zápas nakonec rozhodla jediná branka z 80. minuty. O tu se postaral Youssoufa Moukoko, který si parádně naskočil na Wolfův centr. Borussia se tak minimálně do neděle dostala do čela Bundesligy.

Dařilo se také Borussii Mönchengladbach, která si doma naprosto s přehledem poradila s Lipskem 3:0. Dvěma góly pomohl k výhře Jonas Hofmann.