Tenis

Linda Fruhvirtová si zahraje o premiérový titul a posune se do první stovky

Linda Fruhvirtová si zahraje o premiérový titul a posune se do první stovky
Linda Fruhvirtová Zdroj: Profimedia

Parádní jízda Lindy Fruhvirtové na turnaji v indickém Čennaí pokračuje. V semifinále porazila Nadiu Podoroskou ve třech setech a zahraje si o premiérový titul. Navíc se poprvé v kariéře posune do první stovky. Čtvrtfinále ve slovinské Portoroži zvládla Kateřina Siniaková, která si poradila také 2:1 na sety s Italkou Jasmine Paoliniovou. Ještě tentýž den na ní čekalo semifinále s Němkou Annou Lenou Friedsamovou, kterou porazila 6:1 a 7:5.

Fruhvirtové se v prvním setu vůbec nedařilo. Dvakrát ztratila podání a prohrávala 2:5. Dokázala se ale zmátořit a srovnala na 5:5. Jenže ihned poté ztratila další podání a nakonec padla 5:7. Ve druhém setu už to bylo úplně o něčem jiném. První servis sice rychle 17letá tenistka ztratila, ale nakonec uspěla po výsledku 6:2.

Šlo se tak do rozhodující třetí sady. Tentokrát si obě tenistky držely podání do stavu 2:2 a jako první ho opět ztratila nadějná česká tenistka. Podařilo se jí však otočit na 5:4 a na závěr uspěla na returnu. Zahraje si tak své první finále v kariéře a poprvé se také dostane mezi elitní světovou stovku. Ve finále vyzve Polku Magdu Linetteovou.

Související obsah

​Ve slovinské Portoroži se dařilo Kateřině Siniakové, která ve čtvrtfinále vyzvala Jasmine Paoliniovou. V prvním setu dominovala a vyhrála 6:2. Ve druhé sadě ale padla 3:6. Šlo se tak do rozhodujícího setu, který musel rozhodovat tiebreak. V něm nejtěsnějším možným rozdílem uspěla česká tenistka a postoupila do semifinále.

To se hrálo ještě tentýž den. Soupeřkou tentokrát Siniakové byla Anna Lena Friedsamová. První sada byla v totální režii české hráčky a vyhrála jasně 6:1. Druhý set byl hodně vyrovnaný a obě tenistky si vzaly po jednom podání. Jenže za stavu 6:5 rodačka z Hradce Králové uspěla na returnu a po vítězství 7:5 si po více než roce zahraje o titul. V něm vyzve Elenu Rybakinovou.

WTA Čennaí – semifinále:

N. Podoroska – L. Fruhvirtová 7:5, 2:6, 4:6

WTA Portorož – čtvrtfinále:

K. Siniaková – J. Paoliniová 6:2, 3:6, 7:6(5)

WTA Portorož – semifinále:

A.-L. Friedsamová – K Siniaková 1:6, 5:7

Česku roste další tenisový talent:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události