Skvělá Fruhvirtová. Češka vybojovala svůj první titul na okruhu WTA

Linda Fruhvirtová Zdroj: Profimedia

Teprve 17letá česká tenistka Linda Fruhvirtová vyválčila na turnaji v indickém Čennaí svůj první titul na okruhu WTA. Ve finále porazila Polku Linetteovou 2:1 na sety a raduje se z parádního úspěchu. A to přitom musela duel otáčet. Nejprve prohrávala 0:1 na sety, za stavu 1:1 poté ztrácela už tři gemy. Přesto se nevzdala a po vynikajícím obratu může slavit.

Fruhvirtová ve finálovém utkání držela se soupeřkou krok až do osmého gemu první sady. Obě hráčky si totiž až do stavu 4:4 držely svá podání. Pak ale Polka dokázala Češku poprvé v duelu brejknout. Poté brejk potvrdila vítězným servisem a radovala se ze zisku první sady, kterou opanovala těsným výsledkem 6:4.

Mladá česká tenistka přitom proti nasazené trojce předvedla řadu pěkných úderů a první set trvat celých 57 minut. I ve druhém setu byly k vidění dlouhé výměny plné dobrých balonů. Fruhvirtová neponechala nic náhodě, a i když měla protivnice náskok, vyhrála první hru. Poté měla Linetteovou na lopatě, kýžený gem však nezískala. A obě tenistky si tak hlídaly své servisy.

A to až do stavu 4:3 pro Češku, pak si totiž Fruhvirtová vypracovala dva brejkboly. A hned ten první proměnila, když parádním forhendem ukončila gem a odskočila na rozdíl dvou her.

Navíc šla podávat na vítězství ve druhé sadě. Nejprve soupeřku překvapila esem, poté si připsala další dva úspěšné míče a získala setbol. Ten první ještě nevyužila, druhý už zužitkovala a srovnala na 1:1 na sety.

​O vítězce tak musel rozhodnout závěrečný set. V něm Češka prohrávala už 1:4, poté ale posbírala síly a dotáhla se na rozdíl jediného gemu. Navíc šla poté podávat a měla šanci srovnat. Po razantním bekhendu do dvorce se jí to také povedlo a vykřesala naději na otočku. Soupeřku poté skvěle brejkla a duel dopodávala k vítězství. K vítěznému míčku jí pomohla Polka, jež poslala bekhend do autu. Fruhvirtová tak získala svůj první titul na okruhu WTA.