Tenis

Parádní den pro český tenis. Po Fruhvirtové vyválčila titul i Siniaková

Parádní den pro český tenis. Po Fruhvirtové vyválčila titul i Siniaková
Kateřina Siniaková Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Kateřina Siniaková porazila ve finále turnaje v Portoroži Jelenu Rybakinovou ve třech setech a získala triumf. Završila tak skvělý den českého tenisu, o pár hodin dřív totiž v Čennaí triumfovala i Linda Fruhvirtová.

Do utkání Siniaková nevstoupila vůbec dobře a brzy s vítězkou letošního Wimbledonu v singlu prohrávala už 0:5, kanára však následně odvrátila a díky pěti vyhraným gemům v řadě srovnala na 5:5, první sadu pak přesto ztratila, když padla 6:7 v tiebreaku. 

Ve druhé sadě si obě hráčky držely svá podání, za stavu 3:3 ale předvedla několik křižných forhendů a vítězný úder po lajně a mohla se radovat z brejku. Siniaková jí ale brejk okamžitě vrátila a začínalo se od začátku. I druhý set nakonec dospěl do tiebreku, tentokrát se mohla radovat česká tenistka. 

O vítězce celého turnaje proto rozhodoval závěrečný set, jenž měl podobný průběh jako ten předchozí. Za stavu 4:4 ale Siniaková Rybakinovou brejkla a mohla dopodávat na triumf. A to se jí také povedlo. Třetí sadu i set ukončila dlouhým forhendem a mohla slavit. 

Související obsah

​A to po 3  hodinách a 6 minutách. Zvítězila 6:7, 7:6 a 6:4. Díky triumfu by se měla Češka posunout v pořadí žebříčku WTA na 49. místo. 

Výsledek finále na turnaji WTA v Portoroži:

K. Siniaková – J. Rybakinová 2:1 (6:7, 7:6, 6:4)

V zimě mluvila Kateřina Siniaková o svém soukromí v pořadu Život ve hvězdách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události