šipky

Price podruhé ovládl World Series of Darts Finals. Porazil domácího oblíbence

World Series of Darts Finals je u konce. Vyvrcholení celé světové série proběhlo v amsterdamské aréně AFAS Live, kde se nakonec z titulu raduje Velšan Gerwyn Price. Ten ve finále přetlačil domácího oblíbence Dirka van Duijvenbodeho nejtěsnějším možným rozdílem 11:10.

Závěrečný program odstartovaly těsně po poledni čtvrtfinálové souboje. Jako první šla do hry světová jednička Gerwyn Price a Angličan Joe Cullen. Velšan začal parádně a vedl 3:0, jenže Rockstar skóre otočil na 4:3 a začínalo se prakticky od znova. Oba borci si poté drželi podání, ale nakonec uspěl favorizovaný Price po výsledku 10:8.

Obrovskou bitvu nabídl zápas mezi Ryanem Joycem a Dirkem van Duijvenbodem. Nizozemský šipkař si šel sice suverénně za postupem a vedl 6:2, jenže jeho anglický soupeř dokázal srovnat a nakonec se šlo až do rozhodujícího legu, který uhrál domácí borec.

Třetí čtvrtfinále bylo ve znamení dvou anglických hráčů Michael Smith ale poměrně jednoznačně prohrál s Jamesem Wadem 5:10. Po nich přišel hodně očekávaný souboj mezi domácím miláčkem Michaelem van Gerwenem a obhájcem titulu Jonnym Claytonem. Velšan vedl 4:2, ale MVG dokázal srovnat krok a dokonce odskočit na 6:4. Jenže Fretka, jak se Claytonovi přezdívá, nakonec uzmul vítězství 10:7.

Související obsah

​V prvním semifinále se utkal Gerwyn Price s Jamesem Wadem. Do stavu 6:6 si oba hráči sebrali po jednom servisu a následně přišel klíčový moment. Dva brejky od světové jedničky, která si nakonec vybojovala finále po výhře 11:9. Druhé semifinále proti sobě postavilo Dirka van Duijvenbodeho a Jonnyho Claytona. Domácí hráč dvakrát svého soupeře brejkl a vedl 7:4, jenže velšský borec dokázal vyrovnat. Duijvenbodeho ale hnalo skvělé amsterdamské publikum a nakonec ho dotáhlo k postupu po výhře 11:8.

Ve finále byly k vidění parádní šipky od obou hráčů. Duijvenbode i Price předváděli vysoké náhozy a především prvně jmenovaný sázel zpočátku jedno maximum za druhým. Jako první přišel s brejkem Iceman a vedl 4:2. Titan si ale ztracené podání dokázal vzít zpět a vyrovnal.

Související obsah

​Výhodu tří šipek poté využívali oba naplno. Skvělý leg předvedl Price za stavu 6:7, když dokázal zavřít 146. Vzápětí ale Duijvebode zavřel 112 a do poslední pauzy šel s vedením 8:7. Vysoké závěry pokračovaly i dál. Price v šestnáctém legu zavřel 121 čistým středem.

A Iceman i přes nepřízeň diváků dokázal poté zavřít 115 a soupeře brejkl. Vypadalo to na klíčový okamžik, jenže Duijvenbode se ihned postaral o rebrejk. Neuvěřitelný finálový souboj dospěl až do rozhodujícího jednadvacátého legu. Do něj servíroval domácí hráč, ale ani to nestačilo. Price na závěr dokázal zavřít devadesátku, když neomylně trefil triple 20 a double 20. Kromě druhého titulu z World Series of Darts Finals si odnesl i 70 tisíc liber (1,9 milionu korun). Duijvenbode na velký titul stále čeká, ale obdržel alespoň 30 tisíc liber (840 tisíc korun).

Výsledky čtvrtfinále:

G. Price –⁠ J. Cullen 10:8
R. Joyce –⁠ D. van Duijvenbode 9:10
M. Smith –⁠ J. Wade 5:10
M. van Gerwen –⁠ J. Clayton 7:10

Výsledky semifinále:

G. Price –⁠ J. Wade 11:9
D. van Duijvenbode –⁠ J. Clayton 11:8

Výsledek finále:

G. Price –⁠ D. van Duijvenbode 11:10

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události