šipky

Nasazená jednička na World Series of Darts Finals prohrála už ve 2. kole

Nasazená jednička na World Series of Darts Finals prohrála už ve 2. kole
Dimitri Van den Bergh Zdroj: Profimedia

World Series of Darts Finals mělo v sobotu na programu 2. kolo. V něm překvapivě padla nasazená jednička Dimitri Van den Bergh, která prohrála s Ryanem Joycem 2:6. Dál jde ale Gerwyn Price, Peter Wright, Michael van Gerwen nebo obhájce Jonny Clayton.

Jako první se ve 2. kole představili Gary Anderson a domácí Dirk van Duijvenbode. Od stavu 3:3 už Nizozemec vyhrál všechny tři legy, z toho dva při servisu soupeře a možná trochu překvapivě postoupil do čtvrtfinále. Po nich se na pódiu objevil James Wade a mistr Severní Ameriky Leonard Gates. Favorizovaný Angličan rychle vedl 5:1, ale Gates dokázal snížit na rozdíl jediného legu. Wade ale nakonec postup uhrál v poměru 6:4.

Třetí zápas nabídl anglické derby mezi Joe Cullenem a Davem Chisnallem. Chizzy vedl 5:2 a vypadalo to na rychlý proces. Jenže Rockstar se neuvěřitelně vzchopil, vyhrál čtyři legy v řadě a postoupil do čtvrtfinále. Poté šla do hry nasazená jednička Dimitri Van den Bergh a Ryan Joyce. A anglický šipkař si se svým belgickým soupeřem k překvapení všech poradil snadno 6:2.

Po nich se dostala do hry pro změnu světová jednička Gerwyn Price a Kanaďan Matthew Campbell, kterému patří ve světovém žebříčku až 85. místo. Outsider zápasu se držel a dokonce byl blízko vítězství. Vedl 5:4 a podával na postup. Jenže Price vše zvrátil a raduje se z výhry 6:5. Řada přišla i na Michaela van Gerwena, na kterého čekal neoblíbený soupeř Damon Heta. Obě šipkařům se nedařilo zavírání, ale nakonec se z postupu raduje domácí hráč v poměru 6:4.

Související obsah

​V předposledním zápase večera přišla řada na nejočekávanější duel sobotního dne. Čtyřka žebříčku Michael Smith se střetla se světovou dvojkou Peterem Wrightem. Krásný zápas, ve kterém oba borci měli průměr přes sto bodů, konkrétně 107,4 a 102,69, rozhodlo zavírání. Smith měl 60 % a vyhrál 6:4. Na obhájce titulu Jonnyho Claytona čekal Danny Noppert. A s domácím hráčem se vůbec nepáral, když ho porazil 6:2.

V neděli celý turnaj vrcholí. Čtvrtfinálové zápasy začínají od 12:50 na Nova Sport 2 a Voyo.

Výsledky 2. kola World Series of Darts Finals:

G. Anderson – D. van Duijvenbode 3:6
J. Wade – L. Gates 6:4
J. Cullen – D. Chisnall 6:5
D. Van den Bergh – R. Joyce 2:6
G. Price – M. Campbell 6:5
M. van Gerwen – D. Heta 6:4
M. Smith – P. Wright 6:4
J. Clayton – D. Noppert 6:2

Rozpis čtvrtfinále:

R. Joyce – D. van Duijvenbode
G. Price – J. Cullen
M. Smith – J. Wade
M. van Gerwen – J. Clayton

Na turnaji na Novém Zélandu kraloval Gerwyn Price:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události