Bílý balet ovládl madridské derby, Atlético dotahovalo marně

Fotbalisté Realu opanovali madridské derby proti Atléticu a vyhoupli se do čela LaLigy. Griezmanna a spol. porazili těsně 2:1. Dvoubrankový náskok si vypracovali už v prvním poločase, soupeř ale v závěru snížil a duel ještě zdramatizoval. Kýženou trefu už ale svěřenci trenéra Simeoneho nevsítili a musí kousat porážku.

230. madridské derby odstartovali lépe hosté, kteří se už v 18. minutě dostali do vedení. Po pěkné akci Realu dostal parádní balon za obranu Rodrygo a svou šanci tváří v tvář Oblakovi chladnokrevně proměnil.

Ke konci prvního poločasu Bílý balet udeřil podruhé. Vinícius Junior sice nejprve ranou z úhlu trefil tyč, k odraženému balonu se však dostal Valverde a uklidil ho do sítě.

Druhý poločas mnoho šancí nenabídl, v 83. minutě se ale Atlético dostalo na dostřel jediné trefy. Po Griezmannově centru se k míči propracoval Hermoso a dopravil míč do sítě. Domácí se v závěru snažili vyrovnat, Hermoso ale v pokutovém území fauloval a po druhé žluté kartě se musel pakovat ze hřiště.

​Atlético tak dohrávalo v deseti a padlo v derby s Realem 1:2. Bílý balet se díky triumfu posunul do čela LaLigy, kde má dvoubodový náskok na Barcelonu. Villarreal se v dalším zápase podělil po remíze 1:1 o body se Sevillou. Getafe vyhrálo duel s Osasunou a Espanyol padl s Realem Sociedad.