Fotbal

Ostuda Celticu: Nenávidíte královskou rodinu? Zatleskejte, vyzývali fandové

Ostuda Celticu: Nenávidíte královskou rodinu? Zatleskejte, vyzývali fandové
Transparent fanoušků Celticu v zápase se St. Mirren Zdroj: Profimedia.cz

Fanoušci skotského Celticu opět ukázali, že nemají špetku respektu. Poté, co převedli slušné extempore v zápase Ligy mistrů, přitopili pod pomyslným kotlem ostudy i během ligového zápasu proti St. Mirren. V ochozech totiž vyvěsili transparent, ve kterém vyzývali ostatní, aby začali tleskat, pokud nenávidí královskou rodinu. Při minutovém aplausu na památku zesnulé královny Alžběty II. se navíc ozval chorál, v němž zpívali to stejné.

"Pokud nenávidíte královskou rodinu, zatleskejte," takovým chorálem a transparentem narušili vzpomínku na zesnulou britskou královnou Alžbětu II. fanoušci skotského Celticu v ligovém zápase 8. kola proti St. Mirren. 

Učinili tak při minutovém aplausu, jenž se na fotbalovém The SMISA Stadium rozezněl před samotným utkáním jako hold zemřelé panovnici. Ještě předtím nezapomněli ani pískat. Zatímco hráči a realizační týmy potleskem chtěli vyjádřit úctu hlavě státu, v hledišti se situace zvrhla.

Nebylo to poprvé, co se příznivci Celticu nezachovali příkladně. Už ve středečním duelu Ligy mistrů na půdě Šachtaru vyvěsili skandální transparenty. Jeden například nesl nápis "F**k the crown," což je v překladu "Mr**t korunu."

Příznivci klubu, který je tradičně spojován s katolickou církví, tak dali najevo nenávist, již vůči britské královské rodině cítí. Nebyli ale jediní.

Související obsah

​Podobně se zachovali i fanoušci Dundee. Ti rovněž zpívali protikrálovské chorály. Na ostatních stadionech se naopak ve většině případů držela tradiční minuta ticha a hrála se národní hymna. 

Královně Alžbětě II. vzdali hold v mnoha sportech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události