Hokej

Pozor, pálí Blümel. Český reprezentant zazářil na kempu NHL hattrickem

Pozor, pálí Blümel. Český reprezentant zazářil na kempu NHL hattrickem
Matěj Blümel se raduje ze vstřelené branky Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Hokejový útočník Matěj Blümel se v zámoří uvedl na výbornou. V přípravném utkání Dallasu, s nímž podepsal dvouletý nováčkovský kontrakt, se totiž rozjel a nasázel soupeři ze St. Louis hattrick. Na turnaji v Traverse City naskočil do tří zápasů, ve kterých celkově zaznamenal čtyři branky.

Dvaadvacetiletý rodák z Tábora před nedávnem vyrazil do Spojených států, aby se mohl co nejlépe připravit na novou sezonu. Podepsal totiž dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem a před odletem přiznal, že se hodlá poprat o místo v NHL. 

Na nováčkovském kempu absolvoval se Stars turnaj v Traverse City, kde naskočil do tří zápasů. V tom posledním se utrhl ze řetězu a nasázel St. Louis hattrick. Třetí trefu zaznamenal při přesilovce po parádní dělovce z mezikruží.

Přímo z hlediště přidal několik postřehů ze hry i Jiří Hrdina, jenž působí v Dallasu jako skaut. "Matěj Blümel další gól. Zatím si vede velmi dobře. Téměř každý dotek s pukem je ofenzivně nebezpečný. Bruslař parádní," ohodnotil hru talentovaného útočníka.  

"Gól no.3 Matěj Blümel... Na přesilovce... Navíc jsem měl zrovna mobil v ruce," komentoval další vývoj na svém twitteru, kam přidal i video. "Než jsem to odeslal, tak gól no. 4. takže dneska hattrick. Gratulace," přispěchal jako první s blahopřáním.

Blümel dokázal celkem během tří duelů vsítit čtyři branky a v zámoří už se zajímají o to, kdo to ten šikovný forvard je. Fanoušci ho navíc hodně chválí.​"Hattrick. Vítej u Stars, Matěji," napsal na twitteru samotný klub a pogratuloval Čechovi k úspěchu.

Související obsah

​"Parádně se uvedl. Teď se ještě ukázat na kempu a snad si to místo vybojuje. Letos tam ta šance je, i když těch mladých, co o místo bojují, je nyní dost. Jen dobře pro budoucnost Stars," uvedl jeden z fanoušků a shrnul tak řadu pochvalných komentářů. 

Po bronzovém MS se Matěj Blümel zúčastnil setkání s premiérem Fialou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události