Hokej

Vejmelka hostem pořadu 1:1. Fanoušci v Česku jsou lepší než v NHL, tvrdí

Loni touto dobou bojoval na kempu v NHL o své místo v Arizoně a jen těžko by jej napadlo, jakou sezonu prožije. Hokejový brankář Karel Vejmelka však v Coyotes svou šanci využil, a i přesto, že nastupoval v jednom z nejslabších týmů soutěže, soupeře mnohokrát přiváděl k šílenství. Nyní nejen o uplynulém roku promluví ve třetí epizodě pořadu 1:1 Sport Show, který se vysílá v pondělí ve 21:30 na Nova Sport 1.

Před odchodem do zámoří se snažil prosadit v Kometě Brno, což se mu výrazněji podařilo až v posledních dvou sezonách. Loni ale zkusil své štěstí v Arizoně, ačkoli draftován byl původně Nashvillem. Dokázal se prosadit, celou sezonu strávil v prvním týmu, a dokonce si poté zachytal na mistrovství světa. "Splnil jsem si dva velké sny, které jsem vždy chtěl," povídá Vejmelka v pořadu.

V Brně byl český gólman zvyklý hrát před bouřlivou kulisou, to v NHL je mentalita fanoušků odlišná. Arizona se navíc od nové sezony stěhuje do maličké haly pro pouze 5 tisíc diváků. "Fanoušci v Česku jsou rozhodně lepší než v NHL," tvrdí.

Související obsah

Ačkoli má Vejmelka vystudovanou vysokou školu v oboru management sportu, angličtina mu zprvu dělala problémy. "S angličtinou jsem se na začátku trochu trápil a řval jsem česky. Občas křičí i spoluhráči na mě, takže jim to musím nějak vracet," usmívá se třebíčský rodák.

Pokud zrovna nehraje hokej, rád se projede třeba na motorce. Musí si ale dávat pozor. "Ve smlouvě jsou přímo klauzule, že bych neměl dělat žádný rizikový sport. Já na motorce úplně vypnu a nepřemýšlím nad ničím jiným," říká Vejmelka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události