Fotbal

Krásný gól v ženském fotbale. Hráčka vleže přelobovala brankářku soupeře

Krásný gól v ženském fotbale. Hráčka vleže přelobovala brankářku soupeře
Samantha Baytoshová | Zdroj: Arizona Wildcats

Americké fotbalistce Samantě Baytoshové se podařilo v noci z neděle na pondělí vstřelit parádní gól. Vleže přelobovala bezmocnou brankářku soupeře, a pomohla tak svému týmu Arizona Wildcats k výhře 1:0 v americké univerzitní lize.

Běžela 37. minuta utkání a na světelné tabuli svítilo stále skóre 0:0. Domácí Angela Baronová z týmu Arizona Wildcats odcentrovala do vápna na Samanthu Baytoshovou. Osmnáctiletá záložnice si míč zpracovala do vzduchu a následně upadla po kontaktu se soupeřkou. Tím se ale nenechala rozhodit a pohotově vleže kopla míč přes hlavu. Tím překvapila úplně všechny přítomné a hlavně brankářku soupeře. Míč po parádním lobu zapadl do sítě. 

"Po centru jsme na sebe spadly s obránkyní. Viděla jsem, že je brankářka mimo, takže jsem věděla, že přes ni musím dostat míč do branky," okomentovala Baytoshová svoji krásnou trefu. 

Fotbalistky Arizony Wildcats díky tomuto gólu vyhrály nad US Davis 1:0. Připsaly si tak svoji třetí výhru v sezoně ze sedmi zápasů, Baytoshová skórovala letos podruhé, když svoji první branku vstřelila do sítě Grand Canyon, což byla také jediná trefa v utkání. 

Související obsah

​Baytoshová už v minulosti zaznamenala řadu úspěchů. V roce 2021 byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou týmu, stejné ocenění získala i v Trinity League v letech 2019 a 2021. Tuto soutěž také tři roky po sobě vyhrála. 

Krásný gól vstřelil také Lorenzo Colombo z italského Lecce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události