Obrovská ztráta pro Viktorii! Opora Plzně zmešká kvůli zranění zbytek podzimu

Jan Sýkora a Tomáš Chorý | Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Fotbalová Viktoria Plzeň se až do konce podzimu bude muset obejít bez záložníka Jana Sýkory. Český reprezentant musel v utkání proti Slavii střídat už v 10. minutě kvůli zranění kolene a jeho stav je podle vyjádření klubu vážný.

Jan Sýkora se stal neodmyslitelnou součástí základní sestavy Viktorie Plzeň. Dvěma góly a asistencí například pomohl k postupu v předkole Ligy mistrů přes HJK Helsinky, vítězným gólem rozhodl těžké utkání na hřišti Slovanu Liberec a stal se také jediným střelcem Viktorie na Camp Nou, když mírnil vysokou porážku 1:5.

Další góly už ale v podzimní části sezony nepřidá. Po kontaktu v nedělním utkání se Slavií s Peterem Olayinkou zůstal bezmocně ležet na zemi. Museli pro něj přijet zdravotníci a na vozítku jej odvézt z hrací plochy. Místo něj nastoupil Václav Pilař. "Jan Sýkora si ze včerejšího duelu se Slavií bohužel odnesl zranění kolene, které znamená, že pro něj podzimní část sezony předčasně skončila," informovala Viktoria Plzeň na svém webu.

I bez Jana Sýkory dokázala Viktoria Plzeň důležité utkání proti Slavii vyhrát pohodlně 3:0. Rozhodující moment v utkání byl k vidění už v první minutě, kdy stoper pražského klubu Santos viděl od rozhodčího červenou kartu za faul na Mosqueru ve vápně, z následné penalty se domácí dostali do vedení, které poté bez problémů proměnili ve tři body.

Viktoria Plzeň v letošní sezoně reprezentuje český fotbal v Lize mistrů. Podívejte se na sestřih utkání proti Interu Milán: