Další sporty

Praha přivítá parádní show. V rámci Prague Playoff přijede 'létající' Lorenzo

Praha přivítá parádní show. V rámci Prague Playoff přijede 'létající' Lorenzo
Létající Lorenzo při své koňské show Zdroj: Heini Heitz Photographer

Pro Global Champions Prague Playoffs je to fantastická zpráva. Do hlavního města ČR totiž přijede v listopadu i proslulý Laurent Serre, který předvede svou parádní koňskou show, díky níž si vysloužil přezdívku "létající Francouz". Ten vystupuje na různých přehlídkách či výstavách a patří mezi klenoty programu. Organizátoři si tak mnou ruce, že pro pražskou akci takovou hvězdu získali.

Vystupoval na Cheval Passion ve francouzském Avignonu, na Olympia Horse v Londýně nebo na Grand Palais v Paříži. Teď si bude moci světoznámý Laurent Serre přezdívaný Lorenzo odškrtnout další destinaci, kde předvede svou unikátní koňskou show. Od 17. do 20. listopadu se totiž představí v pražské O2 areně na Global Champions Prague Playoffs. 

Do Česka se podívá už potřetí. Před patnácti lety vystupoval na Císařském ostrově a o dva roky později ukázal své umění ve vítkovické Ostravar Aréně. "Pamatuji si, že jednou, když jsem měl vystoupení v Česku, byla šílená zima, nějak kolem minus dvanácti stupňů. Všude, venku, ve stájích, zkrátka všude, byla hrozná zima. To si pamatuji. A vzpomínám si na Prahu, která má opravdu nádherné historické centrum," přiznal Serre, že má na Čechy rozporuplné vzpomínky. 

Od té doby však své vystoupení vyšperkoval a zdokonalil. Fanoušci jezdectví se tak mají na co těšit. "Když vidím video ze svých začátků, dělal jsem dva nebo tři triky. Dnes je to, co jsem předváděl tehdy, jen opravdu malou částí celé mé show. Postupně přidávám více kombinací, přidávám víc technik. Pořád svou show posouvám a zdokonaluji. Různě míchám triky a střídám kombinace cviků. Pořád se snažím něco měnit, i kvůli sobě," rozpovídal se o své show pětačtyřicetiletý "létající" Lorenzo. 

Pověděl dokonce i to, že si příliš nevybírá, kde bude vystupovat. "Pokud mě lidé chtějí vidět, protože se jim moje práce líbí, tak nic neodmítám. Když se shodneme na všech podmínkách, tak jedu a předvedu jim rád své vystoupení. Jedu tam, kde mě chtějí vidět. Nikdy v životě jsem nezrušil žádnou show. Vystoupím i přesto, že jsem třeba nemocný," ubezpečil fanoušky, že o jeho show nepřijdou ani ve chvíli, kdy by nebyl v úplné fyzické pohodě.

Související obsah

​A prozradil také, s kolika koňmi akci absolvuje. Oproti šestnácti jich tentokrát bude dvanáct. A to hlavně kvůli logistice. "S šestnácti koňmi vystupuji pouze v mojí aréně. Když jedu na show kamkoliv jinam, vezu jen dvanáct koní. Jsem limitovaný možností transportu," uvedl. 

Příznivci koňských show si každopádně přijdou na své, Serre bude vystupovat v každém ze čtyř listopadových dní akce, a to ve čtvrtek, pátek, v sobotu i v neděli. 

V Londýně skončili v rámci Global Champions Prague Lions na sedmém místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události