Plíšková na úvod nezaváhala. V Tokiu smetla kvalifikantku

Karolína Plíšková Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Karolína Plíšková otevřela turnaj v Tokiu vítězstvím. V prvním kole podniku, který v roce 2018 vyhrála, nedala šanci bulharské kvalifikantce Isabele Šinikovové. Tu porazila 6:2 a 6:1 a raduje se z postupu. V osmifinále narazí na Chorvatku Petru Martičovou.

Plíšková vlétla do turnaje v Japonsku jako velká voda a hned ve čtvrtém gemu soupeřku brejkla. Vítěznou hru zakončila parádním bekhendovým returnem a ujala se vedení 3:1. To poté potvrdila i vlastním vyhraným servisem.

Šinikovová sice následně snížila, Češka však opět bodovala na servisu a při podání soupeřky mohla celý první set ukončit. A to se jí také povedlo. Hned první setbol proměnila útočným forhendem a získala úvodní sadu.

V té druhé dala protivnici šanci jen na začátku, za stavu 1:1 se však rozjela a  získala pro sebe pět gemů. Kvalifikantka Šinikovová už nekladla žádný odpor a Plíšková druhý set vyhrála hladce 6:1, i když proměnila až třetí mečbol, který se jí naskytl. Celý zápas opanovala po další chybě soupeřky, jež odehrála forhendový úder až za základní čáru.